Kyoungjin James Yoon

Iowa State University - USA Autor

Dr. Kyoungjin Yoon jest wykładowcą w College of Veterinary Medicine na Iowa State University, a także zatwierdzonym przez komisje ACVM wirusologiem weterynaryjnym. Prof. Yoon ukończył studia (DVM, 1985) i uzyskał stopień magistra (1987) w Preventive Veterinary Medicine na Państwowym Uniwerystecie w Seulu, a następnie obronił stopień doktora nauk weterynaryjnych (1995) na wydziale mikrobiologi weterynaryjnej Iowa State Unviersity. Od 1995 roku jest wykładowcą Iowa State University, a także Kierownikiem Sekcji Wirusologii i Mikrobiologii Molekularnej w Weterynaryjnym Laboratorium Diagnostycznym. Prof. Yoon jest także związany z University of Nebraska in Lincoln, Nebraska (Adiunkt) i Qingdao Agricultural University in China (Wykładowca). Oprócz powiązań akademickich, pracuje przy redagowaniu licznych czasopism, jest obecnym redaktorem naukowym Journal of Veterinary Diagnostic Investigation oraz redaktorem PLoS One. 

Zainteresowania naukowe prof. Yoon skupiają się na infekcjach wirusowych, szczególnie związanych z ich patogenezą, diagnostyką, profilaktyką i kontrolą dotyczących trzody chlewnej i bydła. Jest on związany z ISU Veterinary Diagnostic Laboratory gdzie realizuje badania, które są często przedmiotem dyskusji lekarzy weterynarii i hodowców. Obecnie laboratorium prof. Yoon'a zajmuje się wieloma projektami badawczymi zajmującymi się wirusem zespołu rozrodczo- oddechowego (PRRS), wirusem grypy, rotawirusami, epidemiczną biegunką świń (PED) i paramyxowirusami. Wszystkie te projekty są wykonywane zarówno in-vitro jak i in-vivo. Do tej pory, prof. Yoon jest autorem ponad 130 publikacji i 18 rozdziałów książek. Jest autorem lub współautorem ponad 400 referatów konferencyjnych i streszczeń na krajowych i międzynarodowych konferencjach, kongresach i sympozjach. Ma na swoim koncie ponad 180 wygłoszonych prezentacji. Ostatnim przykładem takiej prezentacji jest przemówienie na temat PED na kongresie IPVS w 2014 Cancun, w Meksyku.

 

Zaktualizowane CV 13-sty-2015

TwitterLinkedinTelegramTelegram
1 polubieniakomentarze
udostępnij
Moje ulubione
TwitterLinkedinTelegramTelegram
Fluorogenic PCR

Laboratoryjne wykrywanie wirusa PRRS

24-lut-2015

PCR jest metodą stosunkowo kosztowną w porównaniu do innych metod diagnostycznych. Należy pamiętać, że dodatni wynik PCR wskazuje na obecność wirusowego RNA w badanym materiale, co nie dowodzi obecności w nim zakaźnego PRRSV.

polubieniakomentarze
udostępnij
Moje ulubione
TwitterLinkedinTelegramTelegram
Figure 1. Gross lung lesion

Rozpoznawanie PRRS

19-sty-2015

Każdorazowo, wstępne rozpoznanie kliniczne powinno byc potwierdzone wykryciem PRRSV (zakaźny wirus, wirusowe antygeny i/lub wirusowe RNA) u chorych świń przy użyciu metod laboratoryjnych.

polubieniakomentarze
udostępnij
Moje ulubione

Witamy na 333

Nawiązuj kontakty, dziel z innymi i wchodź w interakcje z największą społecznością profesjonalistów w branży trzody chlewnej.

Świętujemy 138142 użytkowników na 333!

Zarejestruj sięJesteś już użytkownikiem?
Polecane konta
POLSUS

POLSUS

Firma - Polska
3trzy3

3trzy3

Firma - Polska
Tonisity PL

Tonisity PL

Firma - Irlandia