Czytaj ten artykuł w:

Aktualna sytuacja CSF w Japonii

Po odnotowaniu ogniska CSF na fermie świń, w Japonii stwierdzono jeszcze 19 przypadków choroby u dzików.

czwartek 11 październik 2018 (7 miesięcy 11 dni temu)
polubienia

Po natychmiastowym zgłoszeniu obecności klasycznego pomoru świń (CSF) w Japonii na początku września u świń domowych w komercyjnym gospodarstwie, władze poinformowały WOAH / OIE o nowych przypadkach, wszystkie u dzików. Według doniesień opublikowanych przez WOAH / OIE, odnotowano 19 przypadków wśród dzików.

Jeśli chodzi o pierwszą epidemię wśród świń domowych, 10 września dokonano uboju ostatnich świń w gospodarstwie, a ich zwłoki zostały zniszczone. 11 września zakończyła się dezynfekcja skażonych narzędzi i sprzętu oraz gospodarstwa. Zidentyfikowano 13 gospodarstw, w których należy wdrożyć intensywny nadzór, przeprowadzono badania kliniczne, testy ELISA i PCR, a wszystkie wyniki były negatywne dla CSF.

W dniu 13 września znaleziono martwego dzika w odległości 3-10 km od farmy dotkniętej chorobą (obszar ograniczenia dla transportu zwierząt), a 14 września potwierdzono CSF. 12 września powstał wzmocniony zespół badań epidemiologicznych przeciwko CSF, a po wykryciu choroby u dzika dołączył do niego ekspert w zakresie dzikiej fauny i flory. Narodowy Instytut Zdrowia Zwierząt (NIAH) opublikował analizę genetyczną wirusa CSF i uznał, że jest prawdopodobne, że wirus został wprowadzony z zagranicy, ponieważ jego subgenotypem jest 2,1.

Z drugiej strony, dzisiaj zniesiono restrykcje nałożone na przemieszczanie zwierząt w promieniu 3 km od dotkniętego gospodarstwa, ponieważ minęło 28 dni od całkowitego wdrożenia środków kontroli w dotkniętym chorobą gospodarstwie.

Na dzień dzisiejszy 130 dzików zostało przetestowanych pod kątem CSF w prefekturze Gifu: 19 z nich było pozytywnych, a pozostałe (111) ujemnych. 68 dzików zostało przetestowanych pod kątem CSF w 29 prefekturach, a wszystkie z nich były negatywne.

October de 2018/ WOAH/OIE.
http://www.oie.int

Wiadomości

Węgry potwierdzają ASF w kolejnym regionie12-paź-2018 7 miesięcy 10 dni temu

Wiadomości od Zdrowie świń

Węgry potwierdzają ASF w kolejnym regionie12-paź-2018 7 miesięcy 10 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

17-maj-201910-maj-201903-maj-201926-kwi-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie