TwitterLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Duńscy producenci trzody rozważają redukcję stosowania dodatku cynku

Od pozostałych członków Europy oczekują pójścia za ich przykładem.

28 październik 2015
TwitterLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Chociaż duńscy producenci trzody chlewnej używają cynku w ilościach niższych od maksymalnych limitów, celem jest, aby jeszcze bardziej zmniejszyć jego stosowanie w paszach. Od pozostałych członków Europy oczekują pójścia za ich przykładem.

Według pana Noel Fertin, dyrektor Seges (Danish Pig Centrum Badawczym ), mając na uwadze, że około 70% całkowitego zużycia cynku to dodatek w niewielkich ilościach w paszy, to wydaje się to punktem wyjścia do redukcji jego stosowania.

Naukowcy SEGES przeprowadza oecnie badanie, którego wyników oczekuje się w roku 2016. To da lepszą podstawę do podejmowania decyzji. Według pana Fertin "Ważne jest, że zasady były podobne dla całej Europy."

W 2003 roku maksymalne poziomy cynku zostały obniżone z 250 mg / kg do 150 mg / kg, co stanowiło spadek o 40%. Obecnie duńscy rolnicy stosują 85% maksymalnej dopuszczalnej dawki. Nowy badanie pozwoli ustalić, czy dawka cynku może być zmniejszona z 150 mg / kg paszy do 70 mg / kg bez negatywnego wpływu na wydajność produkcji.

Ostatni raport stworzony przez Agencję Ochrony Środowiska Uniwersytetu w Aarhus wykazał wzrost poziomu cynku i miedzi w glebie w wyniku ich stosowania w paszy dla tzody chlewnej. Raporty stwierdza, że ​​w dłuższej perspektywie może to stać się ważnym problemem dla środowiska naturalnego.

wtorek 20 października 2015/ Landbrug & Fodevarer/ Dania.
http://www.lf.dk

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

nie prenumerujesz tej listy Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

zaloguj się do listy

nie prenumerujesz tej listy Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

zaloguj się do listy