Czytaj ten artykuł w:

EFSA: aktualizacja sytuacji epidemiologicznej ASF

Wczesne wykrycie w połączeniu ze stosowaniem środków, takich jak szybkie usuwanie padłych zwierząt i intensywne polowanie w specjalnie wyznaczonych obszarach łowieckich, zwiększa prawdopodobieństwo eradykacji choroby.

poniedziałek 3 grudzień 2018 (5 miesięcy 16 dni temu)
polubienia

EFSA opublikował aktualizację dotyczącą sytuacji epidemiologicznej afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Europie. W najnowszym raporcie eksperci oceniają skuteczność różnych środków, które można podjąć w przypadku wykrycia przypadku ASF w obszarze, który wcześniej był wolny od choroby i znajduje się daleko od obszarów zapowietrzonych.

Korzystając z modelu symulacyjnego, doszli do wniosku, że wczesne wykrycie w połączeniu ze stosowaniem środków, takich jak szybkie usuwanie padłych zwierząt i intensywne polowanie w specjalnie wyznaczonych obszarach łowieckich, zwiększa prawdopodobieństwo eradykacji choroby.

Zaobserwowali także sezonowe wzrosty liczby padłych zwierząt, które okazały się dodatnie - lato i zima dla dzików i lato dla świń domowych.

W raporcie wezwano do przeprowadzenia dalszych badań w celu zrozumienia przyczyn zawlekania ASF w gospodarstwach trzody chlewnej i sposobów zapobiegania im. Zaleca również opcje kontroli dla różnych scenariuszy, takich jak na obszarach niezagrożonych w pobliżu lub daleko od obszarów dotkniętych chorobą, lub w których choroba występowała przez ponad rok.

Epidemiological analyses of African swine fever in the European Union (November 2017 until November 2018)

Understanding ASF spread and emergency control concepts in wild boar populations using individual‐based modelling and spatio‐temporal surveillance data

czwartek 29 listopada, 2018/ EFSA/ UE.
http://www.efsa.europa.eu

pokrewne artykuły

Zobacz więcej artykułów o podobnej tematyce

Wiadomości

Nowa umowa Kanada-Stany Zjednoczone-Meksyk04-gru-2018 5 miesięcy 15 dni temu

Wiadomości od Zdrowie świń

ASF destabilizuje chiński rynek wieprzowiny04-gru-2018 5 miesięcy 15 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

17-maj-201910-maj-201903-maj-201926-kwi-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie