X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

FAO: nowe prognozy produkcji zbóż

FAO wydało nowy raport dotyczący podaży i popytu na zboża, podnosząc swoją lipcową prognozę globalnej produkcji zbóż o 22 miliony ton do 2 708 milionów ton, o 2,1 procent powyżej wyniku z 2018 roku.

13 wrzesień 2019
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Poprawki do prognoz odzwierciedlają głównie lepsze oczekiwania dotyczące produkcji kukurydzy w USA. Tymczasem FAO obniżyło swoje szacunki dotyczące globalnej produkcji pszenicy w 2019 r. ze względu na zmniejszoną produktywność upraw w Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej, ale nadal oczekuje się, że będzie o 5,0 procent wyższa niż w 2018 r. Prognoza globalnej produkcji ryżu została zrewidowana w górę od lipca do 517 milionów ton, co odpowiada rekordowemu poziomowi z zeszłego roku, spowodowanemu wzrostem w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Oczekuje się, że światowe wykorzystanie zbóż w nadchodzącym roku osiągnie nowy rekord 2 715 milionów ton, a wzrost konsumpcji ryżu osiągnął najwyższy w historii poziom 519 milionów ton, co przekłada się na wzrost o 0,5 kilograma na mieszkańca w porównaniu z rokiem poprzednim. Podniesiono również prognozy wykorzystania pszenicy, kukurydzy i jęczmienia.

Lepsze perspektywy zbiorów wskazują, że światowe zapasy zbóż osiągną 847 milionów ton do końca sezonu w 2020 roku, co jednak pozostanie około 16 milionów ton poniżej ich poziomów początkowych. Oczekuje się, że zapasy kukurydzy gwałtownie wzrosną w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy zapasy pszenicy w Chinach mają obecnie wzrosnąć o 7,9 procent i osiągnąć najwyższy w historii poziom.

FAO pozostawiła niezmienioną prognozę dla światowego handlu zbożami na prawie 415 milionów ton, ponieważ oczekiwany wzrost handlu pszenicą i ryżem zniwelował zmniejszone perspektywy handlowe dla kukurydzy i sorgo.

czwartek 5 września 2019/ FAO.
http://www.fao.org

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły