X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

W tym roku FAO odnotowuje wzrost globalnej produkcji mięsa i stagnację handlu

Przewiduje się, że światowa produkcja mięsa wzrośnie pomimo wielu wyzwań stojących przed łańcuchami wartości mięsa, podczas gdy światowy handel mięsem zmierza w kierunku stagnacji.

FAO International meat price index (2014-2016 = 100). Source: FAO.
FAO International meat price index (2014-2016 = 100). Source: FAO.
17 czerwiec 2021
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Według FAO, światowa produkcja mięsa w 2021 roku ma wzrosnąć o 2,2 procent, do 346 milionów ton, odzwierciedlając przewidywane odbicie produkcji mięsa w Chinach, ze znaczącym wzrostem w Brazylii, Wietnamie, Stanach Zjednoczonych i Europie. częściowo skompensowane prawdopodobnymi spadkami w Australii, Filipinach i Argentynie.

Przewidywany wzrost produkcji mięsa w Chinach odzwierciedla prawdopodobny wzrost produkcji we wszystkich rodzajach mięsa, zwłaszcza wieprzowiny, spowodowany dużymi inwestycjami w poprawę łańcuchów wartości mięsa i bezpieczeństwo biologiczne. Pozornie szybki powrót do zdrowia po zmniejszeniu produkcji wywołanym ASF jest również przewidywany w Wietnamie. Chociaż zmniejszony ze względu na rosnącą produkcję, duży deficyt mięsa wieprzowego utrzymuje się w Chinach, powodując wzrost produkcji we wszystkich systemach produkcji zwierzęcej, w tym w kluczowych regionach dostawców, zwłaszcza w Brazylii i Unii Europejskiej. Ekspansja produkcji w Europie i Ameryce Północnej jest również wspierana przez powolne ożywienie sprzedaży usług gastronomicznychdzięki skuteczności szczepień przeciwko COVID-19, poprawą warunków sanitarnych i pomocą rządową udzielaną sektorowi hodowlanemu w ramach działań stabilizacyjnych w związku z COVID-19. Z kolei produkcja mięsa prawdopodobnie spadnie w Australii, pod wpływem dużego popytu na odbudowę stada, oraz w Argentynie, ze względu na mniejsze dostawy bydła. W niektórych częściach Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej i Karaibów łańcuchy wartości mięsa pozostawały pod presją z powodu ciągłych ograniczeń rynkowych związanych z COVID-19, w połączeniu z rosnącymi kosztami pasz, ograniczonymi dostawami bydła lub suszami.

Przewiduje się, że światowy handel produktami mięsnymi w 2021 r. osiągnie 42 mln ton (ekwiwalent masy tuszy), prawie bez zmian od 2020 r., ponieważ spodziewany wzrost handlu mięsem wołowym i drobiowym prawdopodobnie zostanie prawie w całości zrekompensowany spadkiem handlu mięsem wieprzowym i owczym. Przewiduje się, że ogólny światowy handel mięsem będzie napędzany przez Chiny, z całkowitymi zakupami mięsa przekraczającymi 11 milionów ton, wywołanymi przez utrzymujący się duży deficyt podaży mięsa i zapotrzebowanie na uzupełnianie zapasów strategicznych, pomimo rosnącej produkcji krajowej.

Międzynarodowe ceny mięsa wzrosły od stycznia do maja, odzwierciedlając silny popyt na import, zwłaszcza z Azji Wschodniej i Bliskiego Wschodu, w warunkach ograniczonej ekspansji światowych dostaw eksportowych pomimo ożywienia produkcji w kluczowych regionach produkcyjnych.

10 czerwca, 2021/ FAO.
http://www.fao.org/

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły