TwitterLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

FAO: warsztaty ASFORCE dla lepszego zrozumienia ASF

Głównym celem warsztatów było przekazanie aktualnej wiedzy na temat ASF.

26 marzec 2015
TwitterLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Afrykański pomór świń (ASF) stanowi rosnące zagrożenie dla Europy i sektora trzody chlewnej każdego z krajów. Jest rozpowszechniony w Europie Wschodniej, pomimo zwiększenia wysiłków w zakresie zapobiegania i kontroli, wraz z pogorszeniem sytuacji w Afryce Subsaharyjskiej. To doprowadziło do uruchomienia we wrześniu 2012 roku projektu ASFORCE, 3-letniego konsorcjum finansowanego przez Komisję Europejską dla ukierunkowanych badań nad ASF, gdzie FAO jest partnerem.

Teraz już projekt zbliża się do końca (to ma się zakończyć we wrześniu 2015 roku), warsztaty odbyły się w Rzymie w dniu 10 marca, z udziałem przedstawicieli służb weterynaryjnych z południowej Europy, a mianowicie Bułgarii, Węgier, Włoch , Słowenii i Hiszpanii. Głównym celem warsztatów zaktualizowanie wiedzy na temat ASF, tworząc jednocześnie platformę dla uczestników do celu omówienia istotnych kwestii dla organizacji prewencyjnych i awaryjnych planów na szczeblu krajowym. Podobne warsztaty zorganizowano w Berlinie dla krajów w Europie Północnej na dwa tygodnie wcześniej.

Konsorcjum przedstawiło główne osiągnięcia w różnych dziedzinach współpracy:

  • Lepsza charakterystyka sektora trzody chlewnej i wzorców jej przemieszczania; Zaktualizowany epidemiologiczne status choroby i właściwości genetyczne ASFV; Ocena programów nadzoru i kontroli; Modele dynamiki choroby; Ocena ekonomiczna scenariuszy kontroli choroby; Wytyczne dla opłacalnej kontroli i zapobiegania;
  • Lepsza wiedza na temat epidemiologii ASF u dzika, ich interakcji ze świniami domowymi i potencjalnej roli  kleszczy w epidemiologii
  • Kroki prowadzące do rozwoju szczepionek poprzez: 1) racjonalną delecję genów w celu produkcji osłabionego i niereplikującego ASFV oraz 2) identyfikacji antygenów ochronnych oraz ich wprowadzanie do szczepionki wektorowej wirusa.
  • Rozwój diagnostyki: Opracowanie lepszych testów diagnostycznych do wykrywania przeciwciał wirusa

 

wtorek 24 marca 2015/ FAO.
http://www.fao.org

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Powiązane produkty w sklepie

Sklep specjalizujący się w branży świń
Doradztwo i serwis techniczny
Ponad 120 marek i producentów

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

zaloguj się do listy