Czytaj ten artykuł w:

Komitet UE ponownie rozpatrzy zakaz stosowania tlenku cynku

Według NPA, dowody stojące za szokującym zakazem stosowania tlenku cynku w paszy dla prosiąt powinny być jeszcze raz przeanalizowane, po licznych odwołaniach z całej UE.

środa 8 luty 2017 (1 lat 5 miesięcy 12 dni temu)

NPA był wśród tych, którzy przewodzą działaniom mającym na celu podniesienie dyskusji po tym jak Komitet UE ds Produktów Leczniczych (CVMP) podjął decyzję o rozpatrywaniu problemów środowiskowych dotyczących stosowania tlenku cynku.


NPA i inni twierdzą, że żądanie komisji, argumentowane zagrożeniem dla środowiska przy stosowaniu takich produktów przewyższają korzyści idące dla zdrowia prosiąt w okresie okołoodsadzeniowym, ktiedy to zwierzęta narażone są na biegunki.

CVMP zdecydowało się ponownie rozpatrzyć swoją opinię na ten temat. Organizacja ma maksymalnie 60 dni od 6 lutego do wystosowania opinii, sugerując, że swoją opinię końcową przedstawią na początku kwietnia.

Po tym jak ostateczna opinia zostanie opublikowana, Komisja Europejska rozpocznie formalny proces decyzyjny.

poniedziałek 23 stycznia 2017/ NPA/ UK.
http://www.npa-uk.org.uk

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 7 miesięcy temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

13-lip-201806-lip-201829-cze-201822-cze-2018

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie