Czytaj ten artykuł w:

Niemcy: ryzyko zawleczenia ASF

Według Friedricha Loefflera Institut ryzyko bezpośredniego rozprzestrzeniania się przez zakażone dziki ocenia się jako wysokie na obszarach w pobliżu Belgii.

wtorek 14 maj 2019 (5 miesięcy 6 dni temu)
polubienia

Z uwagi na geograficzne rozprzestrzenianie się ASF w Europie i poza nią w sektorze trzody chlewnej i populacji dzików, ryzyko wprowadzenia ASF do Niemiec zostało ocenione ze szczególnym uwzględnieniem potencjalnego wprowadzenia do populacji dzików. Skoki na dużą odległość w rozprzestrzenianiu się choroby (np. do Belgii, Węgier, Czech) wyraźnie pokazują istniejące ryzyko wprowadzenia do Niemiec poprzez działalność człowieka. Ponieważ choroba występuje obecnie także w południowo-wschodniej Belgii, ryzyko wprowadzenia na sąsiednie tereny w Niemczech poprzez migrację zainfekowanych dzików wzrosło.

Ryzyko wejścia ASF do Niemiec poprzez nielegalny transport i wyrzucanie skażonego mięsa jest szacowane jako wysokie. Ryzyko przedostania się zanieczyszczonego mięsa wieprzowego i produktów przez pojazdy lub ludzi wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych ocenia się jako wysokie w kontekście „najgorszego scenariusza”. Ryzyko wejścia przez turystykę łowiecką na obszarach dotkniętych chorobą i przenoszenia trofeów z takich obszarów szacuje się jako umiarkowane. Ryzyko bezpośredniego rozprzestrzeniania się przez zakażone dziki ocenia się jako wysokie na obszarach w pobliżu dotkniętego ASF regionu w Belgii.

czwartek 2 maja, 2019/ FLI/ Niemcy.
https://www.fli.de

pokrewne artykuły

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

18-paź-201911-paź-201904-paź-201927-wrz-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie