Czytaj ten artykuł w:

Nowa umowa Kanada-Stany Zjednoczone-Meksyk

30 listopada 2018 r. Kanada, Stany Zjednoczone i Meksyk podpisały nową umowę Kanada-Stany Zjednoczone i Meksyk (CUSMA) na marginesie szczytu przywódców G20 w Buenos Aires.

wtorek 4 grudzień 2018 (4 miesięcy 19 dni temu)
polub

Strony będą teraz przeprowadzać proces krajowy w celu ratyfikacji i wdrożenia CUSMA.

CUSMA zachowuje kluczowe elementy tej unii handlowej i zawiera także nowe, zaktualizowane przepisy, które mają na celu zajęcie się kwestiami handlu w XXI wieku i promowanie szans dla prawie pół miliarda ludzi, którzy nazywają Amerykę Północną domem.

W 1994 r. Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada stworzyły największy region wolnego handlu na świecie Północnoamerykańską Umową o Wolnym Handlu (NAFTA), generując wzrost gospodarczy i pomagając podnieść poziom życia ludzi we wszystkich trzech krajach członkowskich. Poprzez wzmocnienie zasad i procedur regulujących handel i inwestycje, umowa ta okazała się solidnym fundamentem dla budowania dobrobytu Kanady i stanowi cenny przykład korzyści płynących z liberalizacji handlu dla reszty świata. Nowa umowa Kanada-Stany Zjednoczone-Meksyk posłuży wzmocnieniu silnych więzi gospodarczych Kanady ze Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem.

Najważniejsze fakty

Od 1994 r. NAFTA przyczyniła się do wzrostu gospodarczego i wzrostu poziomu życia ludzi we wszystkich trzech krajach członkowskich.

W 2017 r. łączny trójstronny handel towarami (łączna wielkość przywozu każdego z państw) osiągnął poziom blisko 1,1 biliona USD.

Całkowity handel towarowy między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi zwiększył się ponad dwukrotnie od 1993 r. i ponad dziewięciokrotnie między Kanadą i Meksykiem.

piątek 30 listopada 2018/ Rząd Kanady/ Kanada.
https://www.international.gc.ca

pokrewne artykuły

Wiadomości

Nieznaczny wzrost europejskiego eksportu wieprzowiny05-gru-2018 4 miesięcy 18 dni temu
EFSA: aktualizacja sytuacji epidemiologicznej ASF 03-gru-2018 4 miesięcy 20 dni temu

Wiadomości od Ekonomia

Nieznaczny wzrost europejskiego eksportu wieprzowiny05-gru-2018 4 miesięcy 18 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

19-kwi-201912-kwi-201929-mar-201922-mar-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie