Czytaj ten artykuł w:

Porozumienie Kanada- UE w sprawie stref ASF

Kanada i Unia Europejska łagodzą potencjalne skutki handlowe, umożliwiając bezpieczny handel strefom wolnym od choroby w przypadku wybuchu afrykańskiego pomoru świń.

środa 10 lipiec 2019 (4 miesięcy 7 dni temu)
polubienia

Marie-Claude Bibeau, minister rolnictwa i żywności rolnej, ogłosiła, że ​​Kanadyjska Agencja Kontroli Żywności (CFIA) i Departament Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Komisji Europejskiej (DG SANTE) zgodziły się na uznanie stref afrykańskiego pomoru świń (ASF); uzgodnienie pozwalające na bezpieczny handel produktami ze świń ze stref wolnych od ASF.


Jest to część kontynuowanych przez rząd Kanady działań mających na celu ochronę kanadyjskich świń i gospodarki w świetle tempa, w jakim ASF rozprzestrzenia się po częściach Azji i Europy. Korzystając z pomocy kanadyjskich rolników i producentów, porozumienie powinno umożliwić kontynuację handlu wieprzowiną i produktami ubocznymi wieprzowiny ze stref wolnych od ASF.

Zagospodarowanie przestrzenne jest uznanym międzynarodowym narzędziem służącym do zarządzania chorobami i ułatwiania handlu międzynarodowego. Jeśli pozytywny przypadek ASF zostanie potwierdzony na danym obszarze, ustala się granice geograficzne, aby powstrzymać epidemię. Te granice geograficzne są strefami kontrolnymi ustanowionymi zgodnie z zasadami Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE). Obszary poza tymi strefami kontrolnymi to strefy wolne od choroby.

Mimo że istnieją zasady podziału na strefy już obowiązujące w UE, które mają zastosowanie do ASF w ramach kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej Kanada-UE (CETA), rozwiązanie to stanowi dodatkowy krok w międzynarodowej współpracy w zakresie ograniczania ryzyka ASF przy zachowaniu bezpiecznego handlu.

środa, 3 lipca, 2019/ CFIA/ Kanada.
https://www.canada.ca

pokrewne artykuły

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

15-lis-201908-lis-201931-paź-201925-paź-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie