Czytaj ten artykuł w:

Spadek indeksu FAO dla cen mięsa

Indeks FAO dla cen mięs spadł również, o 1,0 procent w październiku, co jest związane ze spadkiem w dużej mierze ze spadkiem popytu na europejską wieprzowinę u importerów z Chin.

wtorek 15 listopad 2016 (2 lat 10 miesięcy 8 dni temu)
polubienia

Indeks średnich cen żywności FAO wynosił 172,6 punktów w październiku, o 0,7 procent więcej niż w poprzenim miesiącu i 9,1 procent więcej niż rok wcześniej, a wskaźnik dla zboża rośnie po raz pierwszy od trzech miesięcy.

Indeks cen żywności, która wzrasta w sposób ciągły w roku 2016, z wyjątkiem krótkiego spadku w lipcu, jest indeksem handlu dla międzynarodowych cen rynkowych dla pięciu głównych grup surowców żywnościowych.

FAO index

Październikowy wzrost był napędzany głównie przez cukier i nabiał. Indeks FAO dla ceny cukru wzrósł o 3,4 procent w październiku przez raporty o brakach produkcyjnych w Brazylii i stanie Maharashtra w Indiach. Indeks dla cen nabiału wzrósł o 3,9 procent w stsunku do września, w szczególności przez rosnące ceny sera i masła, w wyniku utrzymującego się popytu wewnętrznego w Unii Europejskiej.

Natomiast  indeks dla Olejów / Tłuszczów spadł o 2,4 proc od września, w dużej mierze przez słabsze notowania oleju palmowego, co jest skutkiem słabego popytu globalnego. Indeks FAO dla cen mięs spadł również, o 1,0 procent w październiku,  co jest związane ze spadkiem w dużej mierze ze spadkiem popytu na europejską wieprzowinę u importerów z Chin.
 

Indeks FAO dla cen mięs

Indeks FAO dla cen mięsa wyniósł 163,4 punktów w październiku, w dół o 1,7 punktów (1 procent) w stosunku do września. Spadek cen eksportowych UE dla wieprzowiny, wynikający z nadmiaru podaży na rynku unijnym i osłabienia popytu na import z Chin, był główną przyczyną spadku. Dodatkowo, ceny eksportowe wołowiny z rejonów Oceanii nadal spada, pnieważ zwiększona produkcja krajowa w Stanach Zjednoczonych wzrasta co zasygnalizowało, że rynek potrzebuje dostaw z zagranicy. Z kolei ceny mięsa owczego z Oceanii osiągnęły najwyższy poziom od prawie dwóch lat, z powodu zmniejszonej produkcji zarówno w Australii jak i Nowej Zelandii.

czwartek 10 listopada, 2016/ FAO.
http://www.fao.org

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 1 lat 9 miesięcy 3 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

20-wrz-201913-wrz-201906-wrz-201930-sie-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie