Czytaj ten artykuł w:

Susza w Europie: Komisja oferuje dalsze wsparcie dla europejskich rolników

Rolnicy będą mogli z góry otrzymać wyższy procent płatności bezpośrednich i na rozwój obszarów wiejskich, a także uzyskają większą elastyczność w korzystaniu z gruntów, które normalnie nie byłyby wykorzystywane do produkcji.

wtorek 30 lipiec 2019 (2 miesięcy 18 dni temu)
polubienia

Komisja Europejska oferuje wsparcie rolnikom w obliczu fal suszy dotykających Europę. Po pierwsze, rolnicy będą mogli z góry otrzymać wyższy procent płatności bezpośrednich i na rozwój obszarów wiejskich. Po drugie, aby móc karmić swoje zwierzęta, otrzymają większą elastyczność w wykorzystywaniu ziemi, która normalnie nie byłaby wykorzystywana do produkcji.


Komisarz ds. Rolnictwa Phil Hogan powiedział: „Te przedłużające się, ciężkie warunki klimatyczne niepokoją naszych rolników. Komisja pozostaje w bliskim kontakcie z państwami członkowskimi i ocenia sytuację w terenie. Jak zawsze, jesteśmy gotowi pomóc rolnikom dotkniętym suszą. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić wyższe płatności zaliczkowe i odstępstwa od niektórych zasad zazieleniania, aby ułatwić produkcję paszy dla zwierząt. »

Oprócz wsparcia dostępnego w ramach Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) podjęto dwie decyzje, aby pomóc rolnikom:

  • Rolnicy będą mogli otrzymywać wyższe zaliczki. Do połowy października płatności bezpośrednie i 85% płatności z tytułu rozwoju obszarów wiejskich będą dostępne w celu poprawy sytuacji w zakresie przepływów pieniężnych.
  • Dopuszczalne będą odstępstwa od niektórych wymogów „ekologizacji”. Odstępstwa te będą miały zastosowanie do dywersyfikacji upraw i przepisów dotyczących obszarów proekologicznych na terenach odłogowanych. Rozważa się również przyjęcie innych rodzajów odstępstw od „« ekologizacji »”, aby zapewnić rolnikom większą elastyczność w produkcji pasz.

czwartek 25 lipca 2019/ EE/ UE.
http://europa.eu/rapid

pokrewne artykuły

Wiadomości

Polska: 9,5 tysiąca świń w ognisku ASF27-lip-2019 2 miesięcy 21 dni temu

Wiadomości od Żywienie

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

11-paź-201904-paź-201927-wrz-201920-wrz-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie