X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0
Czytaj ten artykuł w:

Tajwan złagodzi ograniczenia w imporcie wieprzowiny i wołowiny z USA

Tajwan ma ustalić dopuszczalne poziomy pozostałości raktopaminy dla importowanej wieprzowiny.

8 wrzesień 2020
X
XLinkedinWhatsAppTelegramTelegram
0

Prezydent Tsai Ing-wen powiedziała, że ​​poleciła odpowiednim ministerstwom ustalenie dopuszczalnych poziomów pozostałości raktopaminy w importowanej wieprzowinie i złagodzenie ograniczeń w imporcie wołowiny z amerykańskiego bydła w wieku 30 miesięcy lub starszego, zgodnie z dowodami naukowymi i międzynarodowymi standardami.

Prezydent Tsai podkreśliła, że rząd po wszechstronnej ocenie doszedł do wniosku, że dalsze złagodzenie ograniczeń to decyzja, która promuje stosunki Tajwan-USA i spełnia normy bezpieczeństwa żywności. Powiedziała, że ​​rząd wprowadzi rygorystyczne kontrole bezpieczeństwa, wzmocni procedury kwarantanny i inspekcji importowanych produktów mięsnych oraz wdroży przepisy dotyczące etykietowania produktów spożywczych.

„Oczywiście wiemy, że przed negocjacjami i podpisaniem umowy handlowej pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Warunkiem wstępnym negocjacji jest jednak racjonalne rozwiązywanie problemów handlowych i wzajemne otwarcie się na inne kraje w oparciu o tę samą międzynarodową standardów ”- stwierdziła prezydent Tsai.

Prezydent wyjaśniła, że kiedyś były zastrzeżenia co do importu wieprzowiny z raktopaminą, ale od tego czasu dokonano oceny ryzyka i przeanalizowano wystarczającą ilość danych i dowodów naukowych, aby upewnić się, że nie ma zagrożenia dla zdrowia, gdy poziom raktopaminy jest poniżej limitu, ustalonego przez Codex Alimentarius.

Prezydent zapewnił, że ta decyzja nie zaszkodzi krajowym hodowcom świń. „Krajowa wieprzowina ma 90% udziału w rynku na Tajwanie i staje się coraz bardziej konkurencyjna."

28 sierpnia, 2020/ Biuro Prezydenta/ Tajwan
https://english.president.gov.tw/

Komentarze do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Nie jesteś subskrybentem tej zawartości Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

Zaloguj się i zapisz do subskrypcji

Powiązane artykuły