Czytaj ten artykuł w:

W najbliższej dekadzie popyt na żywność znacznie wzrośnie

Ostatni okres wysokich cen surowców rolnych najprawdopodobniej niedługo się zakończy- ogłosiło OECD i FAO

czwartek 7 lipiec 2016 (2 lat 5 miesięcy 4 dni temu)
polub

Ostatni okres wysokich cen surowców rolnych najprawdopodobniej niedługo się zakończy- ogłosiło OECD i FAO w swoich najnowszych prognozach na najbliższe 10-lat. Ale obie organizacje ostrzegają o potrzebie zachowania czujności, ponieważ prawdopodobieństwo poważnej huśtawki cenowej pozostaje na wysokim poziomie.

Opublikowany 4 lipca OECD-FAO Agricultural Outlook 2016-2025, prognozuje, że ceny surowców rolnych po uwzględnieniu inflacji pozostaną na podobnym poziomie w nadchodzącym dziesięcioleciu. Jednak oczekuje się, że ceny żywca wzrosną w stosunku zbóż.

Zwiększenie dochodów, zwłaszcza w gospodarkach wschodzących, zwiększy popyt na mięso, ryby i drób. Stwarza to dodatkowe zapotrzebowanie na paszę, zwłaszcza ze zbóż gruboziarnistych i pasz białkowych, powodując wzrost ich ceny w stosunku do produktów żywnościowych takich jak pszenica i ryż.

 

poniedziałek 4 lipca 2016/ FAO.
http://www.fao.org

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 11 miesięcy 21 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

07-gru-201830-lis-201823-lis-201816-lis-2018

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie