Czytaj ten artykuł w:

Wietnam stoi w obliczu niedoboru wieprzowiny

ASF spowodował istotny spadek pogłowia świń w Wietnamie, który jest głównym konsumentem produktów wieprzowych na jednego mieszkańca w Azji Południowo-Wschodniej.

wtorek 16 lipiec 2019 (3 miesięcy 4 dni temu)
polubienia

Ze względu na obecność afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Wietnamie, kraj ten ma deficyt około 500 000 ton mięsa wieprzowego: prawie 20% popytu w okresie od lipca 2019 r. do początku 2020 r., Zgodnie z dostarczonymi informacjami Viet Nam News odzwierciedla to raport firmy konsultingowej Ipsos Business Consulting, zebrany przez ICEX.

Zgodnie z najnowszymi informacjami dostarczonymi przez Ministerstwo Rolnictwa Wietnamu niedawne rozprzestrzenianie się ASF na prawie cały Wietnam pociągnęło za sobą ubój ponad 3 milionów świń . Brak wystarczającej liczby pogłowia w celu zaspokojenia potrzeb rynku, a także obawy konsumentów dotyczące bezpieczeństwa żywności w lokalnych produktach sprawiły, że jest popyt na towary markowe. Import z USA, Kanada, Hiszpania, Niemcy, Polska i Francja rośnie w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Wietnam jest największym konsumentem wieprzowiny na mieszkańca w Azji Południowo-Wschodniej, z około 31,3 kg na osobę na rok i łącznym rocznym zużyciem przekraczającym trzy miliony ton. Dzięki temu Wietnam jest piątym co do wielkości rynkiem na świecie i rozwinął lokalny przemysł, który pokrywa ponad 80% krajowej konsumpcji.

czwartek 11 lipca, 2019/ ICEX/ Hiszpania.
https://www.icex.es

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

18-paź-201911-paź-201904-paź-201927-wrz-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie