Zdjęcie tygodnia 01-sie-2017

Co było prawdopodobną przyczyną tej zmiany u 10-dniowego prosięcia utrzymywanego na zewnątrz w styczniu?

Potwierdź

Wynik

niepoprawna odpowiedź

Jest to przypadek gangreny wywołanej przez odmrożenie w ekstremalnych warunkach pogodowych. Pozostałe kończyny świni były mniej uszkodzone i była to jedyna świnia z powyższymi zmianami pośród 11 miotów.

Do zatrucia sporyszem dochodzi w wyniku skażenia paszy lub ściółki grzybami Claviceps purpurea , co może prowadzić do podobnych zmian, ale objawy wówczas wystąpiłyby także u pozostałych zwierząt, a zmiany byłyby obserwowane także w innych miejscach, takich jak uszy i ogony.

Uszkodzenie tylko jednej kończyny mogłoby mieć swoją przyczynę w zbyt ciasnym założeniu bandaży na ranie; kanibalizm wydaje się być mało prawdopodobny, ponieważ rana w takich przypadkach nie byłaby sucha i doszłoby do jej wygojenia.

 W powyższym przypadku konieczna była natychmiastowa eutanazja ze względów humanitarnych.

Zdjęcie tygodnia 10-paź-2017

W sektorze odnotowano kaszel i słabe przyrosty. Co mogło być przyczyną widocznej zmiany?

Zdjęcie tygodnia 03-paź-2017

Jaka choroba powoduje tego typu zmiany?

Zdjęcie tygodnia 26-wrz-2017

W przypadku wybuchu tej choroby dochodzi do nagłych upadków, spadku apetytu, wysokiej gorączki i duszności u świń od 15 tygodnia życia do czasu uboju. W badaniu poubojowym widoczne są zmiany, jak na tym zdjęciu. Co jest najprawdopodobniej przyczyną ?

Zdjęcie tygodnia 19-wrz-2017

W tym kojcu ruszt znajduje się poniżej poziomu korytarza, a tylne drzwi mocno przylegają do podłogi. Które z poniższych twierdzeń jest prawdziwe?

Zdjęcie tygodnia 12-wrz-2017

Czym jest widoczna zmiana skórna?

Zdjęcie tygodnia 05-wrz-2017

Widoczne pęcherzyki w obrębie jelit są wypełnione:

Zdjęcie tygodnia 29-sie-2017

W jakiej fazie produkcji najczęściej obserwuje się widoczną zmianę?

Zdjęcie tygodnia 22-sie-2017

Stwierdzono zapalenie stawów i zmiany skórne, co wiązało się z konfiskatami w ubojni. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna problemu?

Zdjęcie tygodnia 15-sie-2017

Locha, która miała pierwszy miot, po jego odsadzeniu nie mogła utrzymać wagi. Wykazywała słabą odpowiedź na podawane NLPZ i antybiotyki. Jaka jesst najbardziej prawdopodobna przyczyna widocznej zmiany?