Zdjęcie tygodnia 12-wrz-2017

Czym jest widoczna zmiana skórna?

Potwierdź

Wynik

niepoprawna odpowiedź

Jest to oparzenie skóry, która pojawia się, gdy świnie przebybwają przez dłuższy okres czasu na wilgotnych podłogach nasiąkniętych moczem. Po dokładniejszym przyjrzeniu się widać, że zmiany skórne są powierzchowne, z jasnoczerwoną wysypką na tylnej powierzchni szynki. Stan może być zaostrzony, jeśli na podłożu był też obecny drażniący środek dezynfekujący. Taka sytuacja może się zdarzyć, gdy świnie są zmuszone do siedzenia na mokrej, przesiąkniętej moczem podłodze, np. w ciężarówkach, kojcach w ubjoni lub kojcach z betonową podłogą, ponieważ wtedy spływanie zanieczyszczeń z podłogi jest utrudnione lub niemożliwe. Każde, niewielkie nawet otarcie skóry skutkuje uszkodzeniem jej powierzchni, tworząc widoczne zaczerwienienie. Dlatego ważne jest, aby podczas dezynfekcji kojców i ciężarówek dbać o to by środek dezynfekujący był dobrze spłukany . Innymi możliwymi przyczynami tego typu stanów byłyby reakcje alergiczne kontaktowe i podrażnienie chemiczne.

Zdjęcie tygodnia 17-paź-2017

Zauważono, że prosięta odsadzone wyglądają na chore i oddychają przeponowo. Po podaniu antybiotyków nie odnotowano poprawy. Śmiertelność wynosiła od 6 do 15%. Co mogło być najbardziej prawdopodobną przyczyną?

Zdjęcie tygodnia 10-paź-2017

W sektorze odnotowano kaszel i słabe przyrosty. Co mogło być przyczyną widocznej zmiany?

Zdjęcie tygodnia 03-paź-2017

Jaka choroba powoduje tego typu zmiany?

Zdjęcie tygodnia 26-wrz-2017

W przypadku wybuchu tej choroby dochodzi do nagłych upadków, spadku apetytu, wysokiej gorączki i duszności u świń od 15 tygodnia życia do czasu uboju. W badaniu poubojowym widoczne są zmiany, jak na tym zdjęciu. Co jest najprawdopodobniej przyczyną ?

Zdjęcie tygodnia 19-wrz-2017

W tym kojcu ruszt znajduje się poniżej poziomu korytarza, a tylne drzwi mocno przylegają do podłogi. Które z poniższych twierdzeń jest prawdziwe?

Zdjęcie tygodnia 05-wrz-2017

Widoczne pęcherzyki w obrębie jelit są wypełnione:

Zdjęcie tygodnia 29-sie-2017

W jakiej fazie produkcji najczęściej obserwuje się widoczną zmianę?

Zdjęcie tygodnia 22-sie-2017

Stwierdzono zapalenie stawów i zmiany skórne, co wiązało się z konfiskatami w ubojni. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna problemu?

Zdjęcie tygodnia 15-sie-2017

Locha, która miała pierwszy miot, po jego odsadzeniu nie mogła utrzymać wagi. Wykazywała słabą odpowiedź na podawane NLPZ i antybiotyki. Jaka jesst najbardziej prawdopodobna przyczyna widocznej zmiany?