Zdjęcie tygodnia 18-lip-2017

Ta zmiana jest spowodowana przez:

Potwierdź

Wynik

Poprawna odpowiedź

Wieloogniskowe, lekko wypukłe i przekrwione zmiany o średnicy od 0,5 do 2 cm szeroko rozprzestrzenione na całym ciele wywołały komary (Culicoides obsoletus). U pogryzionych zwierząt zaobserwowano świąd.

W literaturze rzadko spotyka się doniesienia o pogryzieniach przez komary. Znaczenie stawonogów w produkcji świń zależy od położenia geograficznego i systemu produkcyjnego. Nie badano bezpośredniego wpływu na produkcję świń. Zmiany skórne spowodowane ukąszeniami owadów mogą być powodem niepotrzebnych strat i  konfiskat podczas uboju.

Zdjęcie tygodnia 10-paź-2017

W sektorze odnotowano kaszel i słabe przyrosty. Co mogło być przyczyną widocznej zmiany?

Zdjęcie tygodnia 03-paź-2017

Jaka choroba powoduje tego typu zmiany?

Zdjęcie tygodnia 26-wrz-2017

W przypadku wybuchu tej choroby dochodzi do nagłych upadków, spadku apetytu, wysokiej gorączki i duszności u świń od 15 tygodnia życia do czasu uboju. W badaniu poubojowym widoczne są zmiany, jak na tym zdjęciu. Co jest najprawdopodobniej przyczyną ?

Zdjęcie tygodnia 19-wrz-2017

W tym kojcu ruszt znajduje się poniżej poziomu korytarza, a tylne drzwi mocno przylegają do podłogi. Które z poniższych twierdzeń jest prawdziwe?

Zdjęcie tygodnia 12-wrz-2017

Czym jest widoczna zmiana skórna?

Zdjęcie tygodnia 05-wrz-2017

Widoczne pęcherzyki w obrębie jelit są wypełnione:

Zdjęcie tygodnia 29-sie-2017

W jakiej fazie produkcji najczęściej obserwuje się widoczną zmianę?

Zdjęcie tygodnia 22-sie-2017

Stwierdzono zapalenie stawów i zmiany skórne, co wiązało się z konfiskatami w ubojni. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna problemu?

Zdjęcie tygodnia 15-sie-2017

Locha, która miała pierwszy miot, po jego odsadzeniu nie mogła utrzymać wagi. Wykazywała słabą odpowiedź na podawane NLPZ i antybiotyki. Jaka jesst najbardziej prawdopodobna przyczyna widocznej zmiany?