Zdjęcie tygodnia 19-gru-2017

Odnotowano gwałtowny wzrost upadków na tuczu i zaobserwowano widoczne na zdjęciu zmiany. Co mogło być przyczyną?

Potwierdź

Wynik

niepoprawna odpowiedź

Przyczyną śmierci tej świni był skręt jelit. Zwykle są to sporadyczne przypadki. Śmiertelność u prosiąt odsadzonych i tuczników powinna zwykle wynosić mniej niż 3%, z czego jedna trzecia może być spowodowana skrętem. Jeśli przekroczy 1% lub więcej, powinny być dokładnie zbadane składniki diety, aby sprawdzić, czy są obecne te na bazie skrobi, które mogą powodować nadmierną fermentację w jelitach. W takich przypadkach dodanie antybiotyku i / lub zwiększenie poziomu włókna w diecie zmniejszy namnażanie bakterii, które wytwarza gaz jelitowy i w konsekwencji moga prowadzić do skrętu jelit.

Przekarmienie również może spowodować nieprawidłową fermentację zawartości zarówno jelita cienkiego, jak i grubego, powodując tworzenie się gazu, zwiększone ciśnienie i skręt.

Zdjęcie tygodnia 16-sty-2018

Ta świnia ma bardzo napuchnięty brzuch. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna?

Zdjęcie tygodnia 09-sty-2018

Widoczna jest znaczna liczba wylewów podskórnych i siniaków na skórze 7-dniowych prosiąt, które urodziły się zdrowe. Po kilku dniach od wystąpienia objawów odnotowano wysoką śmiertelność. Co było przyczyną?

Zdjęcie tygodnia 02-sty-2018

U świń występowała biegunka, zwierzęta zachorowały nagle, aw ciągu pierwszych 4 tygodni po odsadzeniu śmiertelność była wysoka. Wszystkie zwierzęta badane sekcyjnie miały te same objawy, widoczne na zdjęciu. Co było najbardziej prawdopodobną przyczyną?

Zdjęcie tygodnia 26-gru-2017

Prosięta urodziły się z zaczerwienionym i obrzękniętym sromem. Co było tego przyczną?

Zdjęcie tygodnia 12-gru-2017

Odnotowano wzrost nagłych padnięć, spadek łaknienia, wysoką gorączkę i kaszel u świń w wieku od 10 tygodni do końca tuczu. W badaniu pośmiertnym stwierdzono martwicze zapalenie płuc w płatach tylnych i zapalenie opłucnej. Co było przyczyną?

Zdjęcie tygodnia 05-gru-2017

Podczas rutynowego badania w ubojni otworzono jelito cienkie. Co możemy zaobserwować na tym zdjęciu?

Zdjęcie tygodnia 28-lis-2017

U tej świni widać uszkodzenie w obrębie zadu. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna tej zmiany?

Zdjęcie tygodnia 21-lis-2017

U prosiąt ssących, w wieku około 3 tygodni, pojawiły się widoczne na zdjęciu zmiany. Co było ich przyczyną?

Zdjęcie tygodnia 14-lis-2017

Niektóre świnie mają spuchnięte uszy i chodzą z pochylonymi głowami w jedną stronę. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna takich zmian?