Zdjęcie tygodnia 19-wrz-2017

W tym kojcu ruszt znajduje się poniżej poziomu korytarza, a tylne drzwi mocno przylegają do podłogi. Które z poniższych twierdzeń jest prawdziwe?

Potwierdź

Wynik

Poprawna odpowiedź

Taki system powoduje, że odchody gromadzą się za zadem lochy i wejście do pochwy ma z nimi ciągły kontakt. Może to powodować bakteryjne infekcje wstępujące pochwy. Ta ferma miała ciągłe kłopoty z osiągnięciem odpowiednich wyników rozrodczych, gdzie wskaźniki wyproszeń nigdy nie przekraczały 80%. Ponadto odnotowywano wiele powrotów rui z towarzyszącym ropnym wypływem z pochwy, czasem także późne ronienia. Problem został rozwiązany przez obcięcie dolnych 10 cm drzwi i częste sprzątanie odchodów w kojcach. Korytarz po zadniej stronie loch stał się brudniejszy, ale parametry rozrodcze bardzo się poprawiły.

Takie zamknięte systemy są zabronione w Wielkiej Brytanii, ale nadal powszechnie stosowane na całym świecie zarówno w ciąży, jak i w laktacji. Uważa się, że przy stosowaniu takich kojców komfort lochy jest znacznie obniżony.

Zdjęcie tygodnia 12-gru-2017

Odnotowano wzrost nagłych padnięć, spadek łaknienia, wysoką gorączkę i kaszel u świń w wieku od 10 tygodni do końca tuczu. W badaniu pośmiertnym stwierdzono martwicze zapalenie płuc w płatach tylnych i zapalenie opłucnej. Co było przyczyną?

Zdjęcie tygodnia 05-gru-2017

Podczas rutynowego badania w ubojni otworzono jelito cienkie. Co możemy zaobserwować na tym zdjęciu?

Zdjęcie tygodnia 28-lis-2017

U tej świni widać uszkodzenie w obrębie zadu. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna tej zmiany?

Zdjęcie tygodnia 21-lis-2017

U prosiąt ssących, w wieku około 3 tygodni, pojawiły się widoczne na zdjęciu zmiany. Co było ich przyczyną?

Zdjęcie tygodnia 14-lis-2017

Niektóre świnie mają spuchnięte uszy i chodzą z pochylonymi głowami w jedną stronę. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna takich zmian?

Zdjęcie tygodnia 07-lis-2017

Która z chorób zakaźnych jest najbardziej prawdopodobną przyczyną krwotoków widocznych na powierzchni błon surowiczych tego tucznika, która został znaleziony martwy?

Zdjęcie tygodnia 31-paź-2017

U wielu prosiąt 8 tygodni po odsadzeniu występowała biegunka, choroba i wysoka śmiertelność. U wszystkich padłych zwierząt stwierdzono takie same zmiany anatomopatologiczne, takie jak na zdjęciu. Co prawdopodobnie było przyczyną?

Zdjęcie tygodnia 24-paź-2017

To nowo narodzone prosię nie może wstać ani chodzić. Co jest przyczyną takiego stanu?

Zdjęcie tygodnia 17-paź-2017

Zauważono, że prosięta odsadzone wyglądają na chore i oddychają przeponowo. Po podaniu antybiotyków nie odnotowano poprawy. Śmiertelność wynosiła od 6 do 15%. Co mogło być najbardziej prawdopodobną przyczyną?