Zdjęcie tygodnia 19-wrz-2017

W tym kojcu ruszt znajduje się poniżej poziomu korytarza, a tylne drzwi mocno przylegają do podłogi. Które z poniższych twierdzeń jest prawdziwe?

Potwierdź

Wynik

niepoprawna odpowiedź

Taki system powoduje, że odchody gromadzą się za zadem lochy i wejście do pochwy ma z nimi ciągły kontakt. Może to powodować bakteryjne infekcje wstępujące pochwy. Ta ferma miała ciągłe kłopoty z osiągnięciem odpowiednich wyników rozrodczych, gdzie wskaźniki wyproszeń nigdy nie przekraczały 80%. Ponadto odnotowywano wiele powrotów rui z towarzyszącym ropnym wypływem z pochwy, czasem także późne ronienia. Problem został rozwiązany przez obcięcie dolnych 10 cm drzwi i częste sprzątanie odchodów w kojcach. Korytarz po zadniej stronie loch stał się brudniejszy, ale parametry rozrodcze bardzo się poprawiły.

Takie zamknięte systemy są zabronione w Wielkiej Brytanii, ale nadal powszechnie stosowane na całym świecie zarówno w ciąży, jak i w laktacji. Uważa się, że przy stosowaniu takich kojców komfort lochy jest znacznie obniżony.

Zdjęcie tygodnia 17-lip-2018

Locha niechętnie chodzi. Podczas oględzin kończynystwierdzono, że racica jest ciepła, bolesna i widać pęknięcie. Co to za zmiana?

Zdjęcie tygodnia 10-lip-2018

U loch i tuczników doszło do nagłych upadków. Jedyna zmiana, jaką zaobserwowano to przebarwienie wątroby, która jest powiększona i wypełniona gazem. Co było czynnikiem sprawczym?

Zdjęcie tygodnia 03-lip-2018

Wiele prosiąt z różnych miotów ma zaczerwienioną skórę. Co jest tego przyczyną?

Zdjęcie tygodnia 26-cze-2018

Ta locha została odsadzona dwa tygodnie temu i ma zmianę na ramieniu. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna tego uszkodzenia?

Zdjęcie tygodnia 19-cze-2018

Plamistość i przekrwienie płuc na znacznym ich obszarze. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna tej zmiany?

Zdjęcie tygodnia 12-cze-2018

U świń w wieku około 15 tyg. zaobserwowano fioletowe zmiany na kończynach tylnych, które następnie pojawiły się na całym ciele. Towarzyszyła temu wysoka śmiertelność. Jaka była przyczyna tego stanu?

Zdjęcie tygodnia 05-cze-2018

U tej świni poubojowo stwierdzono zmiażdżenie rdzenia kręgowego. Co mogło być tego przyczyną?

Zdjęcie tygodnia 29-maj-2018

U tej lochy widoczna jest zmiana z tyłu ciała. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna tego stanu?

Zdjęcie tygodnia 22-maj-2018

W ostatnich kilku miesiącach niektóre loszki i lochy padały nagle, bez wyraźnej klinicznej przyczyny. W badaniu pośmiertnym stwierdzano hemoperitoneum i splenomegalię. Jaka jest przyczyna śmierci tych zwierząt?