Zdjęcie tygodnia 19-wrz-2017

W tym kojcu ruszt znajduje się poniżej poziomu korytarza, a tylne drzwi mocno przylegają do podłogi. Które z poniższych twierdzeń jest prawdziwe?

Potwierdź

Wynik

niepoprawna odpowiedź

Taki system powoduje, że odchody gromadzą się za zadem lochy i wejście do pochwy ma z nimi ciągły kontakt. Może to powodować bakteryjne infekcje wstępujące pochwy. Ta ferma miała ciągłe kłopoty z osiągnięciem odpowiednich wyników rozrodczych, gdzie wskaźniki wyproszeń nigdy nie przekraczały 80%. Ponadto odnotowywano wiele powrotów rui z towarzyszącym ropnym wypływem z pochwy, czasem także późne ronienia. Problem został rozwiązany przez obcięcie dolnych 10 cm drzwi i częste sprzątanie odchodów w kojcach. Korytarz po zadniej stronie loch stał się brudniejszy, ale parametry rozrodcze bardzo się poprawiły.

Takie zamknięte systemy są zabronione w Wielkiej Brytanii, ale nadal powszechnie stosowane na całym świecie zarówno w ciąży, jak i w laktacji. Uważa się, że przy stosowaniu takich kojców komfort lochy jest znacznie obniżony.

Zdjęcie tygodnia 17-paź-2017

Zauważono, że prosięta odsadzone wyglądają na chore i oddychają przeponowo. Po podaniu antybiotyków nie odnotowano poprawy. Śmiertelność wynosiła od 6 do 15%. Co mogło być najbardziej prawdopodobną przyczyną?

Zdjęcie tygodnia 10-paź-2017

W sektorze odnotowano kaszel i słabe przyrosty. Co mogło być przyczyną widocznej zmiany?

Zdjęcie tygodnia 03-paź-2017

Jaka choroba powoduje tego typu zmiany?

Zdjęcie tygodnia 26-wrz-2017

W przypadku wybuchu tej choroby dochodzi do nagłych upadków, spadku apetytu, wysokiej gorączki i duszności u świń od 15 tygodnia życia do czasu uboju. W badaniu poubojowym widoczne są zmiany, jak na tym zdjęciu. Co jest najprawdopodobniej przyczyną ?

Zdjęcie tygodnia 12-wrz-2017

Czym jest widoczna zmiana skórna?

Zdjęcie tygodnia 05-wrz-2017

Widoczne pęcherzyki w obrębie jelit są wypełnione:

Zdjęcie tygodnia 29-sie-2017

W jakiej fazie produkcji najczęściej obserwuje się widoczną zmianę?

Zdjęcie tygodnia 22-sie-2017

Stwierdzono zapalenie stawów i zmiany skórne, co wiązało się z konfiskatami w ubojni. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna problemu?

Zdjęcie tygodnia 15-sie-2017

Locha, która miała pierwszy miot, po jego odsadzeniu nie mogła utrzymać wagi. Wykazywała słabą odpowiedź na podawane NLPZ i antybiotyki. Jaka jesst najbardziej prawdopodobna przyczyna widocznej zmiany?