Zdjęcie tygodnia 25-lip-2017

Widoczna zmiana była spowodowana:

Potwierdź

Wynik

niepoprawna odpowiedź

U 6 - 8 tygodni świń nastąpiła nagła śmierć. Tusze były blade (anemiczne), a pośmiertne badanie wykazało krwotoczny płyn w brzuchu ze skrzepami krwi. Zaobserwano pęknięcie wątroby i nadmiar płynu w klatce piersiowej. Serce i mięśnie były blade.


Zmiany były spowodowane niedoborem odżywczym. Poziomy witaminy E w diecie tych świń wynosił 75 mg / kg zamiast zalecanych 150 mg / kg. Witamina E jest niezbędna do optymalnej funkcji i metabolizmu mięśni, układu nerwowego, układu krążenia i odporności świń.

Zdjęcie tygodnia 10-paź-2017

W sektorze odnotowano kaszel i słabe przyrosty. Co mogło być przyczyną widocznej zmiany?

Zdjęcie tygodnia 03-paź-2017

Jaka choroba powoduje tego typu zmiany?

Zdjęcie tygodnia 26-wrz-2017

W przypadku wybuchu tej choroby dochodzi do nagłych upadków, spadku apetytu, wysokiej gorączki i duszności u świń od 15 tygodnia życia do czasu uboju. W badaniu poubojowym widoczne są zmiany, jak na tym zdjęciu. Co jest najprawdopodobniej przyczyną ?

Zdjęcie tygodnia 19-wrz-2017

W tym kojcu ruszt znajduje się poniżej poziomu korytarza, a tylne drzwi mocno przylegają do podłogi. Które z poniższych twierdzeń jest prawdziwe?

Zdjęcie tygodnia 12-wrz-2017

Czym jest widoczna zmiana skórna?

Zdjęcie tygodnia 05-wrz-2017

Widoczne pęcherzyki w obrębie jelit są wypełnione:

Zdjęcie tygodnia 29-sie-2017

W jakiej fazie produkcji najczęściej obserwuje się widoczną zmianę?

Zdjęcie tygodnia 22-sie-2017

Stwierdzono zapalenie stawów i zmiany skórne, co wiązało się z konfiskatami w ubojni. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna problemu?

Zdjęcie tygodnia 15-sie-2017

Locha, która miała pierwszy miot, po jego odsadzeniu nie mogła utrzymać wagi. Wykazywała słabą odpowiedź na podawane NLPZ i antybiotyki. Jaka jesst najbardziej prawdopodobna przyczyna widocznej zmiany?