Czytaj ten artykuł w:

Przenośne i ekonomiczne zabawki dla świń

Bardziej atrakcyjny dla świń, bardziej wygodny dla rolników.

poniedziałek 1 październik 2018 (6 miesięcy 22 dni temu)
polub

Tuczniki muszą mieć dostęp do zabawek. Są przydatne, gdy zwierzęta są nerwowe i pozwalają uniknąć problemów związanych z gryzieniem.

Umieszczone na stałe zabawki wiążą się z kilkoma problemami. Pierwszym z nich jest to, że jeśli są one zawsze w tym samym miejscu i pozycji, zwierzęta tracą zainteresowanie, ponieważ nudzą się i przestają na nie zwracać uwagę. Ponadto, nie wszystkie grupy świń są równe lub zachowują się w ten sam sposób. Zwierzęta w niektórych kojcach są bardziej nerwowe i skorzystają z dostępu do kilku zabawek zamiast jednej.

Innym problemem jest to, że zamocowane na stałe elementy mogą powodować problemy, gdy personel wchodzi do kojca, aby umieścić tam świnie lub wyczyścić kojec, ponieważ pracownicy mogą na nie wpaść.

System ten opiera się na kawałku łańcucha i przenośniku tarczowym utrzymywanym na spawanej metalowej konstrukcji, który możemy zmieścić w dowolnej ściance działowej, i który można przenosić z kojca do kojca.

Z doświadczenia wiadomo, że świnie wolą łańcuch i elementy plastikowe naprzemiennie z metalem niż sam łańcuch metalowy. Jeśli łańcuch znajduje się z dala od ściany, dzięki czemu można go łatwo przenosić przez zwierzęta, ma dobrą długość i kilka świń może go ugryźć w tym samym czasie, uznają to za znacznie bardziej interesujące.

Zaletą, oprócz kosztów, jest to, że gdy przenosimy ją do różnych zagród, zwierzęta są bardziej zainteresowane nowością. Z drugiej strony bardzo łatwo jest go wyjąć, gdy mamy wejść do kojca, aby nie przeszkadzał nam podczas pracy. Kolejną ważną rzeczą jest to, że jeśli jest to kojec z bardzo nerwowymi zwierzętami, możemy umieścić w nim kilka zabawek.

Jak zawsze gdy pracujemy ze zwierzętami, najważniejsze jest to, żeby personel widział, jak wykryć, kiedy zabawki muszą zostać wprowadzone i kiedy należy je usunąć, aby ponownie stworzyć efekt "nowości"

#(tienda_prods_relacionats)

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags