Czytaj ten artykuł w:

System nawadniania kroplowego dla zwiększenia pobierania wody przez prosięta odsadzone

Picture 1: Example of the drip irrigation tubing, valve, and dripper in nursery pens immediately after weaning
Picture 1: Example of the drip irrigation tubing, valve, and dripper in nursery pens immediately after weaning

Jak zwiększyć zużycie wody u prosiąt w okresie 2–3 dni po odsadzeniu, wykorzystując ich naturalną ciekawość.

Cel

Zastosowanie dostępnego komercyjnie systemu nawadniania kroplowego, aby zwiększyć zużycie wody przez prosięta po odsadzeniu (Rysunek 1). Jest to prosta i skuteczna strategia, która zwiększy zużycie wody u prosiąt w okresie 2 do 3 dni po odsadzeniu, wykorzystując naturalną ciekawość prosiąt wobec dźwięku kapania wody.

Opis

W okresie okołoodsadzeniowym zarówno prosięta ssące, jak i odsadzone mają duże zapotrzebowanie na świeżą i czystą wodę. Zwiększenie jej dostępności i konsumpcji powoduje lepsze pobieranie paszy i dzienny przyrost. Proces odsadzania jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń dla prosiąt. Utworzenie systemu, gdzie woda kapie do miski z wodą, zwraca ich uwagę na miskę z wodą i zwiększa prawdopodobieństwo, że szybko znajdą nowe źródło wody. Potrzebny materiał można znaleźć w każdym sklepie z narzędziami i jest to: rurka 4 mm, mały zawór do kontroli przepływu (litry / min), kolanko i nasadkę kroplową. Dziurkowanie służy do utworzenia otworu w głównej linii wodnej, gdzie można wstawić łącznik.

Pomaganie prosiętom w szybszym dostosowaniu się do punktów dostępu do wody zmniejszy negatywny wpływ tego stresującego okresu jakim jest odsadzenie. Celem tej porady jest pomoc prosiętom w zrozumieniu, gdzie jest źródło wody pitnej, wykorzystując dźwięk kapiącej wody i ich naturalną ciekawość.

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags