Daniel Beltrán-Alcrudo

Daniel Beltrán-Alcrudo
10anton_maruspavedsuarezbigvision203erodriguez26lolozamora1994

FAO. Hiszpania

Daniel Beltran-Alcrudo (DVM, MSc, MPVM) uzyskał tytuł lekarza weterynarii na Uniwersytecie w Saragossie w Hiszpanii w 1999 roku. Od tego czasu rozwój akademicki Daniela była bardzo zawiła, i poruszala bardzo różne aspekty tej dziedziny weterynarii, w tym studiów magisterskich z Technologii Żywności i Zapewnienia Jakości (Reading University, Wielka Brytania), Akwakultury Weterynaryjnej (Instytut Akwakultury w Stirling, UK) oraz Prewencji Weterynaryjnej jako stypendysta Fulbrighta (University of California Davis, USA).

Zawodowo, oprócz dwóch lat poświęconych transferowi technologii w dziedzinie genetyki zwierząt i genomiki, większość jego doświadczenie koncentruje się na różnych aspektach epidemiologii, zapobiegania i kontroli transgranicznych chorób zwierzęcych (TADS). Karierę rozpoczął wraz z wybuchem pryszczycy w 2001r.  w Wielkiej Brytanii, po czym spędzić trochę czasu na kontroli gruźlicy bydła. Daniel został również bardzo zaangażowany w działalność szkoleniową, w tym szkolenia z wysoce zjadliwej grypy ptaków (Avian Flu School), nauczanie na poziomie licencjatu epidemiologii w Szkole św Mateusza (Kajmany), i prowadzenie międzynarodowych szkoleń w USA, Tanzanii, Nepalu, Chin i Hiszpanii.

Od 2007 roku Daniel pracuje jako epidemiolog weterynarii w Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Początkowo pracował w rozwoju systemu FAO w zakresie  informacji na temat zdrowia zwierząt (EMPRES-i) i koordynowaniu działań śledzenia choroby i wprowadzania danych. Od roku 2010 Daniel jest technicznym punktem centralnym dla afrykańskiego pomoru świń (ASF), oraz koordynuje udział FAO w trzech finansowanych przez UE konsorcjach badawczych na łączenie badań między Chinami i UE (LinkTADs) w sprawach ASF (ASFORCE) i gorączki doliny Rift (VMERGE).
 

zaktualizowane CV 15-kwi-2014

Artykuły