Ellen de Jong

Ellen de Jong
37samson_farinloyeddi9964Valeri.manikatoalexperalta1961vassilis-g-papa

lekarz weterynarii. Belgia

Dr Ellen de Jong urodziła się 18 listopada 1984 roku w Ostendzie, w Belgii. W czerwcu 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Weterynarri na Uniwersytecie w Gandawie (Belgia).


We wrześniu 2008 roku zaczęła pracę jako asystent w Katedrze Rozrodu, Położnictwa i Zdrowia Stad na Wydziale Weterynarii na Uniwersytecie w Gandawie. Pod nadzorem dr Dominiek Maesa zrobiła doktorat z zakresu zarządzania stadem loch. Ponadto była częściowo odpowiedzialna za kształcenie studentów, wizytacji stad świń i projekty. Obejmowała także dyżury nocne i weekendowe w odniesieniu do bydła. Podczas studiów doktoranckich uczęszczała na kursy statystyki, epidemiologii, nauk o zwierzętach laboratoryjnych, zarządzania czasem, itd i rozpoczęła rezydenturę w European College of Porcine Health Management.

W marcu 2012 roku, rozpoczęła pracę jako lekarz weterynarii specjalizujący się w chorobach świń, w Flanders Animal Health Care (DGZ) w Belgii. Jest głównym kontaktem dla lekarzy weterynarii na terenie zachodniej części Flandrii. Wizytuje stada świń, rozwija i prowadzi projekty.

We wrześniu 2013 roku uzyskała certyfikat Porcine Veterinary Medicine nadany przez Uniwersytet w Gandawie.

W listopadzie 2014 roku, ona obroniła rozprawę doktorską pod tytułem ""Weaning practices and culling policy: Critical steps for optimal reproductive performance of female breeding pigs" i uzyskała stopień doktora nauk weterynaryjnych na Ghent University. Jest również absolwentką studiów doktoranckich z nauk przyrodniczych i medycyny.

zaktualizowane CV 13-lis-2015

Artykuły