Emøke Bendixen

Emøke Bendixen
6bediakoe13benedettamnbintang.kamdoroemmesebastian.mon_1

Aarhus University. Dania

Emøke Bendixen jest adiunktem i kierownikiem grupy na Wydziale Biologii Molekularnej i Genetyki Uniwersytetu w Aarhus, Dania.

Ustanowienie solidnych markerów zdrowotnych dla zwierząt gospodarskich było długoterminowym celem naukowym w całej karierze EB. Pracowała nad mechanizmami molekularnymi mapowania szerokiej gamy chorób zwierząt gospodarskich, w tym związanych z chorobami układu pokarmowego świń, mastitis bydła i gojenia ran u koni. Jest znaną postacią w dziedzinie proteomiki zwierząt gospodarskich, a jej doświadczenia obejmują spektrometrię masowa i proteomikę zdrowia zwierząt gospodarskich i immunologię. Jej prace obejmują badania całego systemu modeli zwierzęcych, szczególnie połączenie informacji genomu z badaniami biochemicznymi. W ostatnim czasie włączyła metagenomikę w badania nad układem pokarmowym świń i( finansowanego przez Danish Research Council w latach 2012-2016).

zaktualizowane CV 04-lip-2016

Artykuły

Łańcuch zdarzeń pokazujący wpływ mutacji w genie FUT1 na zmiany zachodzące w cząsteczce cukru oraz zmodyfikowanie kolonizacji jelit i wrażliwości na zakażenie.

Selekcja genetyczna może wpływać na skład flory bakteryjnej jelit oraz na wrażliwość na zakażenie.

22-lip-2016 (1 lat 7 miesięcy 25 dni temu)

Selekcja genetyczna stanowi potężne narzędzie mogące prowadzić do poprawy i utrzymania wysokiego statusu zdrowotnego jelit u świń, a w przyszłości może stać się alternatywą dla obecnie stosowanych w nadmiarze antybiotyków.

Selekcja genetyczna może wpływać na skład flory bakteryjnej jelit.