Francesco Bertacchini

Francesco Bertacchini
62Hermunj3MarianaPrietoHubertserekJuanrspilar170521

Topigs. Włochy

Francesco Bertacchini ukończył Nauki o Produkcji Zwierzęcej z wynikiem 110/110 z wyróżnieniem. Przez kilka lat pracował jako osoba odpowiedzialna za hodowlę trzody chlewnej, najpierw na fermie 600 loch, a później na farmie 1500 loch. Od 2005 roku pracuje dla Topigs Italia, światowego lidera w dziedzinie genetyki trzody chlewnej, gdzie jest Dyrektorem Technicznym. Współpracował z Uniwersytetem w Bolonii, w projekcie Leonardo, dla rozwoju produkcji trzody chlewnej przez profesjonalne szkolenie personelu zatrudnionego w tym sektorze.

Przemawiał na wielu konferencjach we Włoszech i za granicą.

Jest autorem wielu artykułów w czołowych czasopismach dotyczących produkcji świń na poziomie krajowym. Obecnie regularnie pisze dla magazynu Rivista di Suinicoltura. Jest autorem i / lub współautorem w kilku artykułach naukowych opublikowanych w pracach IPVS,  Birmingham (1998) i Hamburgu (2004).

Wspólnie z dr Campani napisał Manuale di Allevamento Suino, opublikowane przez Edagricole w 2001r. Podręcznik ten został wydany ponownie, dzieli się na 3 tomy, z których dwa (pierwszy i trzeci) zostały opublikowane w 2013 roku, podczas gdy druga część jest obecnie w druku.

zaktualizowane CV 15-lis-2016

Artykuły