Francisco A. García Vázquez

Francisco A. García Vázquez
22Hubertserek3tres3.comlhernandezpadrorolimatu.12alejandroromero

Univesrity of Murcia. Hiszpania

Ukończył Medycynę Weterynaryjną/Science na University of Murcia.W 2005 roku uzyskał tytuł magistra z zakresu "Biology and Technology of the Reproduction in Mammals" a w 2007 roku europejski  tytuł Doktora Nauk Weterynaryjnych/Science na tym samym wydziale.

Jest profesorem w Department of Physiology of the Faculty of Veterinary Medicine/Science w University of Murcia od roku 2007. Jest członkiem grupy naukowej "Physiology of Reproduction".

Przeprowadzał badania na wielu międzynarodowych uniwersytetach, takich jak University of Baja California (Meksyk), the University of Okayama (Japonia), the Universities of Bologna and Pisa (Włochy), czy Universities of Michigan State and Massachusetts (USA). Za swe badania otrzymał wiele nagród. Badania obejmują głównie inseminację trzody chlewnej, selekcję nasienia w drogach rodnych samicy i sygnały kapacytacji nasienia.

Jest autorem artykułów naukowych publikowanych w prestiżowych międzynarodowych czasopismach, a także z wielu rozdziałów książek. Wygłosił ponad 100 wykładów na kongresach krajowych i międzynarodowych. Nadzorował szereg badań  związanych z pracami doktorskimi i magisterskimi. Współpracował w różnych projektach na poziomie regionalnym, krajowym i europejskim, jest również odpowiedzialny za kontrakty badania z różnych firm prywatnych.

zaktualizowane CV 14-gru-2015

Artykuły