Hanchun Yang

Hanchun Yang
6Johan Brandt  monteiro 75KMVGlei zhouFrank Vermeiren

China Agricultural University. Chiny

Dr Hanchun Yang jesta profesorem na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Chińskiej Akademii Rolniczej (CAU). Koncentruje się na chorobach wirusowych świń, w tym na zespole rozrodczo- oddechowym świń (PRRS), chorobami związanymi z PCV2 i epidemiczną biegunką świń (PED).

Jest dyrektorem Głównego Laboratorium Epidemiologii Zwierząt i Zoonoz Chińskiego Ministerstwa Rolnictwa (MOA), Członkiem Zarządu International Pig Veterinary Society (IPVS), Głównym Naukowcem Chińskiego Centrum Badań Naukowych, Głównym Naukowcem Podstawowych Planów Badawczych Chin i Głównym Badaczem w projekcie Natural Science Funds of Natural Science Foundation of China (NSFC).

 

zaktualizowane CV 23-paź-2014

Artykuły

Wysoce zjadliwe szczepy PRRSV (HP-PRRSV) w Azji

03-lis-2014 (5 lat 2 miesięcy 17 dni temu)

Do osiągnięcia zadowalających wyników w zwalczaniu HP-PRRS jest jeszcze daleka droga a pomóc mogą w tym regionalne programy zwalczania i eradykacji PRRS w Chinach i innych krajach azjatyckich. Rozwój nowych, skuteczniejszych i bezpiecznych szczepionek przeciw PRRSV musi brać pod uwagę olbrzymią i stale rosnącą zmienność genetyczną i antygenową tego wirusa.

Wysoce zjadliwe szczepy PRRSV (HP-PRRSV) w Azji