Hanchun Yang

Hanchun Yang
6nvminh.fvmKMVGlei zhouFrank Vermeirenxavier.chehri

China Agricultural University. Chiny

Dr Hanchun Yang jesta profesorem na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Chińskiej Akademii Rolniczej (CAU). Koncentruje się na chorobach wirusowych świń, w tym na zespole rozrodczo- oddechowym świń (PRRS), chorobami związanymi z PCV2 i epidemiczną biegunką świń (PED).

Jest dyrektorem Głównego Laboratorium Epidemiologii Zwierząt i Zoonoz Chińskiego Ministerstwa Rolnictwa (MOA), Członkiem Zarządu International Pig Veterinary Society (IPVS), Głównym Naukowcem Chińskiego Centrum Badań Naukowych, Głównym Naukowcem Podstawowych Planów Badawczych Chin i Głównym Badaczem w projekcie Natural Science Funds of Natural Science Foundation of China (NSFC).

 

zaktualizowane CV 23-paź-2014

Artykuły

Pigs affected by the HP-PRRSV

Wysoce zjadliwe szczepy PRRSV (HP-PRRSV) w Azji

03-lis-2014 (3 lat 8 miesięcy 13 dni temu)

Do osiągnięcia zadowalających wyników w zwalczaniu HP-PRRS jest jeszcze daleka droga a pomóc mogą w tym regionalne programy zwalczania i eradykacji PRRS w Chinach i innych krajach azjatyckich. Rozwój nowych, skuteczniejszych i bezpiecznych szczepionek przeciw PRRSV musi brać pod uwagę olbrzymią i stale rosnącą zmienność genetyczną i antygenową tego wirusa.

Wysoce zjadliwe szczepy PRRSV (HP-PRRSV) w Azji