Jesse Goff

Jesse Goff
1grimi_hh

Iowa State University. USA

Obecnie:

Profesor - Biomedical Sciences.  Prowadzi badania nad hormonami regulującymi metabolizm wapnia i ich analogami. Obecne badania dotyczą analogów witaminy D jako czynników leczenia raka i chorób układu immunologicznego.

Prezydent– GlycoMyr, Inc., firmy zlokalizowanej w ISU Research Park w celu komercjalizacji nowych metabolitów witaminy D dla zwierząt i człowieka. 

Wcześniej:

West Central Cooperative: Dyrektor Research & Development  - odpowiedzialny za badania nad suplementami diety dla bydła mlecznego, i doradztwo techniczne dla lekarzy i producentów.

USDA-ARS, National Animal Disease Center; badania nad chorobami metabolicznymi zwierząt i ich wpływem na odporność na choroby zakaźne. Przez 4 lata: Research Leader, Periparturient Diseases of Cattle Research Unit. 

Wykształcenie:

1984-86  Iowa State University, Ames, IA (Ph.D.).
1980-84  Iowa State University, Ames, IA (D.V.M.)
1978-80  Iowa State University, Ames, IA (M.S.)
1973-77  Cornell University, Ithaca, NY (B.S.)
 

zaktualizowane CV 29-cze-2013

Artykuły

Niedobory witaminy D u świń (I)

01-lip-2013 (6 lat 2 miesięcy 22 dni temu)

Witamina D jest produkowana w wyniku ekspozycji skóry na promienie ultrafioletowe-B. Większość prosiąt (i ludzi!) spędza życie w pomieszczeniach, a w produkcji nie występuje zjawisko sezonowości- zwierzęta rodzą się przez cały rok. Często więc nawet w miesiącach letnich dostęp do światła słonecznego jest ograniczony. Na szczęście aby zaspokoić zapotrzebowanie zwierząt na wit. D można stosować odpowiednio suplementowaną dietę.

Niedobory wit. D u świń (I)