José Manuel Sánchez-Vizcaíno

José Manuel Sánchez-Vizcaíno
44Xavier SalamóvachiraMel Luna猪场托管diep.ngv

Universidad Complutense de Madrid. Hiszpania

https://www.sanidadanimal.info/es/

 Licencjat i doktorat ukończył na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Universidad Complutense. Następnie ukończył studia podyplomowe z dziedziny immunologii weterynaryjnej w Cornell University w Nowym Jorku.

Jest profesorem zwyczajnym Animal Health na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Universidad Complutense w Madrycie w Hiszpanii, oraz dyrektorem laboratorium referencyjnego OIE dla afrykańskiego pomoru świń.

Ma ponad 200 publikacji naukowych w międzynarodowych czasopismach o dużym impakcie i jest autorem wielu rozdziałów w prestiżowych międzynarodowych książkach, dyrektorem 28 prac doktorskich oraz 100 projektów badań nad konkurencyjnością międzynarodową.

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na badaniu epidemiologii, medycyny prewencyjnej i kontroli chorób zakaźnych zwierząt, opracowywaniu nowych technik diagnostycznych i szczepionek oraz nowych strategii ich kontrolowania.

Został odznaczony Medalem Zasługi Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) jako międzynarodowe uznanie dla jego wybitnych zasług dla globalnej nauki weterynaryjnej (Paryż, 5/24/2009). Doktor Honoris Causa na University of Murcia w 2009 r. W 2013 r. Został mianowany profesorem wizytującym George'a Poppensiek'a na temat globalnego zdrowia zwierząt na Uniwersytecie Cornell w stanie Nowy Jork, a od września 2018 r. Adiunktem Wydziału Medycyny Ludowej Weterynarii Uniwersytetu w Minnesocie.

zaktualizowane CV 26-wrz-2018

Artykuły

Pomór afrykański świń - rozpoznawanie choroby w terenie

23-paź-2013 (5 lat 7 miesięcy 2 dni temu)

Objawy towarzyszące chorobie w Rosji i krajach sąsiadujących wskazują na typowy ostry przebieg afrykańskiego pomoru świń. Zwierzęta padają między 7 a 15 dniem po infekcji. Obserwowane objawy obejmują gorączkę, tłoczenie się razem z powodu odczuwanego zimna i uszkodzenia opisane powyżej.

Pomór afrykański świń - rozpoznawanie choroby w terenie