Juan Sanhueza

Juan Sanhueza
10Jose CasanovasSECCjesusescobarc96lunitav.slavov84

University of Minnesota. USA

Juan studiował medycynę weterynaryjną / naukę na Uniwersytecie w Chile, kończąc naukę w 2004 roku. W tym samym roku Juan rozpoczął pracę w służbie rolnictwa i hodowli zwierząt (SAG), gdzie oceniał leki weterynaryjne na sprzedaż w Chile.

W 2009 roku Juan rozpoczął studia magisterskie z weterynarii (MVS), epidemiologii weterynaryjnej na University of Massey (Nowa Zelandia). W tym okresie Juan przeprowadził badania dotyczące roli zakaźnych patogenów na płodność bydła mięsnego, szczególnie u byków dodatnich na Campylobacter fetus subsp. venerealis i jego związek z ronieniami, a także seropozytywnością z BVDv, Neospora caninum, Leptospira borgpetersenii seovar hardjo i Leptospira interrogans serovar pomona.

W 2012 r. Juan rozpoczął studia doktoranckie na temat leptospiozy w Nowej Zelandii (University of Massey, Nowa Zelandia). W tym czasie badał występowanie przeciwciał przeciwko Leptospira u weterynarzy i rolników, czynniki ryzyka związane ze stanem serologicznym oraz związek między serologią i objawami podobnymi do grypy w tych grupach zawodowych. Dostarczył również oceny skuteczności szczepień przeciwko Leptospira u bydła i kosztu leptospirozy u ludzi pod względem utraconych lat życia skorygowanych o niepełnosprawność (DALY) i ich wartości ekonomicznej.

W 2016 r. pracował jako asystent badawczy w Centrum Epidemiologii Weterynarii (EpiCentre) na Uniwersytecie w Massey; a następnie dołączył do University of Minnesota w 2017 r. jako doktor w Departamencie Medycyny Populacji, gdzie pracuje w projekcie monitorowania zdrowia świń, w którym firmy produkujące świnie, które reprezentują około 50% populacji świń w USA, udostępniają dobrowolnie dane dotyczące występowania PRRS i PED.

zaktualizowane CV 17-paź-2017

Artykuły