Julia Adriana Calderón Díaz

Julia Adriana Calderón Díaz
17ramojota2017cgogunbonapage_sylvaincasirosebastianjamesforestalex

TEAGASC. Irlandia

Ukończyła Nauki Rolnicze w 2005 roku, w Pan-American Agricultural School ‘Zamorano’, Honduras. Kontynuowała studia magisterskie w ramach programu Erasmus Mundus w Animal Breeding and Genetics at the Universität für Bodenkultur, Wiedeń, Austria i na AgroParisTech, Paryż, Francja, w wyniku realizacji 2 stopni magisterskich w roku 2009. Dodatkowo , prowadziła swój projekt pracy magisterskiej na INRA Jouy-en-Josas, Francja, szacując współzależności w reprodukcji loch w eksperymencie dotyczącym resztkowego spożycia paszy. Ukończyła studia doktoranckie w zakresie Rolnictwa i Nauk o Żywności z naciskiem na dobrostan i behawior loch na University College w Dublinie, w Irlandii w 2014 roku, ale jako beneficjent Teagasc Walsh Fellowship, była związana z Teagasc Animal and Grassland Research and Innovation Centre, Moorepark, Fermoy, Irlandia.

Od października 2013 do października 2015 roku pracowała jako post-doc na Wydziale Nauk o Zwierzętach na Uniwersytecie Stanowym Iowa w USA, w projekcie U.S. National Pork Board “Sow Lifetime Productivity” skoncentrowanym na poprawie długowieczności loch poprzez modyfikację diety loszek w okresie wzrostu. Obecnie pracuje jako adiunkt w Pig Development department, Teagasc Animal and Grassland Research and Innovation Centre, Moorepark, Fermoy, Co. Cork, Irlandia, pracując nad projektem dotyczącym czynników ryzyka chorób układu oddechowego u tuczników.

zaktualizowane CV 27-wrz-2016

Artykuły

Wpływ wagi urodzeniowej prosiąt, liczby przebytych porodów lochy i rozmiaru miotu na kondycję, zdrowie i dobrostan

24-paź-2016 (2 lat 1 miesięcy 20 dni temu)

Zwierzęta, które były przetrzymywane często pochodziły od loch z mniejszą liczbą przebytych porodów. W ubojni tusze tych zwierząt miały znacznie niższą masę (o około 10kg) i  miały wyższą punktację dla kulawizn, zapalenia opłucnej i EP.

Wpływ wagi urodzeniowej prosiąt, liczby przebytych porodów lochy i roz