Laura Batista

Laura Batista
71l.alveitarPelón mexicanoJoelCN3tres3.comisr_morales

Batista & Asociados. Meksyk

Dyrektor Batista & Asociados od 1994, kobieta specjalizująca się w produkcji trzody, oferująca zintegrowany serwis dla zdrowia i produkcji przemysłu trzodziarskiego w Kanadzie, USA, Meksyku, Centralnej i Południowej Ameryce i Europie. Obecnie jej praktyka skupia się na konsultacjach regionalnych programów kontroli PRRS, PED, SIV i innych istotnych chorób świń, analizie danych, diagnostyce chorób świń, audytach bioasekuracyjnych, rozwojowi zintegrowanych systemów dla świń, treningu presonelu fermowego i ciągłej edukacji. Ponadto Laura jest ko-naukowcem w PRRS Swine Cluster CDPQ-U Laval, Quebec, Kanada, członkiem grupy ad hoc ds. PED w OIE’s w Meksyku, dosradcą PRRS i nowo pojawiających się chorób w Kolumbii, Peruvian and  Dominican Republic Pork Producers, członkiem AASV PRRS Task Force i członkiem AMVEC Scientific Committee.

Opublikowała ponad 500 publikacji zarówno w czasopismach punktowanych jak i niepunktowanych, jest autorem rozdziałów wielu książek poświęconych trzodzie i częstym mówcą na spotkaniach poświęconych trzodzie.

Niektóre nagrody i odznaczenia: Lead Lecture: Practitioner’s Line, IPVS 2014, Cancun, Mexico (2014), Recognition by the Sonora Swine Producers for her contributions to the Sonora Swine Production (2014), Allen D. Leman Science in Practice Award for her contributions to swine health management and best practices in the industry (2009), AMVEC, Practitioner of the Year Award (1999).

zaktualizowane CV 23-lut-2016

Artykuły