Lina Mur Gil

Lina Mur Gil
12aadidoniaffpolloJoel Carlos985866241viviana

Universidad Complutense de Madrid. Hiszpania

Tytuł lekarza weterynarii (DVM) uzyskała w Veterinary Faculty, Universidad Complutense de Madrid (2004-2009) z wyróżnieniem: “Extraordinary Degree Award”, a także  “Second National Award of Veterinary” w Hiszpanii. W latach 2009-2010 zdobywała “Master in Research of Veterinary Sciences” w Universidad Complutense de Madrid.

We wrześniu 2009 roku dołączyła do zespołu Profesora Jose Manuel Sanchez-Vizcaino rozpoczynając tym samym doktorat z dziedziny afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Od kiedy dołączyła do naszego zespołu, miała okazję uczestniczyć w kongresach i konferencjach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Bierze także udział w kursach poświęconych tematyce ASF odbywających się w różnych częściach świata.

Jej obecne prace skupiają się na analizie epidemiologicznej, modelowaniu i analizie ryzyka wprowadzenia ASF do Unii Europejskiej, jak również analizie możliwych czynników ryzyka zawleczenia zarazka i jego rozprzestrzenianiu. Pracuje także w technice laboratoryjnej, zajmując się walidacją i aktualizacjom testów diagnostycznych skupionych na ASF.

zaktualizowane CV 15-lut-2012

Artykuły