Luis Miguel Ortega Mora

Luis Miguel Ortega Mora
4teresacristan7vet.rennyblancopig333louamamadi2

Complutense University of Madrid. Hiszpania

Luis Miguel Ortega Mora jest przewodniczącym Wydziału Zdrowia Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej / Nauk ścisłych Uniwersytetu Complutense w Madrycie (UCM) i koordynatorem grupy dochodzeniowej SALUVET (Veterinary Health and Zoonoses). Ukończył z wyróżnieniem medycynę weterynaryjną z UCM i uzyskał tytuł doktora z tego samego uniwersytetu w 1991 roku. Rozwinął działalność zawodową m.in. w Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w León (Hiszpania), Moredun Research Institute (Wielka Brytania) i Wydziale Lekarskim Nowego Jorku State University (USA). Prowadził także staże w kilku uniwersytetach brazylijskich (UFG, UFRP), Peruwiańskich (UNMSM), argentyńskich (La Plata) i meksykańskich (UAA).

Jego badania koncentrują się na chorobach przenoszonych drogą płciową, a także uczestniczył i przeprowadził kilka międzynarodowych (5. i 6. program ramowy UE, programy COST, sieci CYTED, projekty USDA i NIH) oraz krajowe projekty badawcze. Współpracuje również intensywnie w sferze R + D + i z kilkoma firmami farmaceutycznymi. Opublikował ponad 180 artykułów naukowych w wybranych czasopismach JCR oraz wiele artykułów w czasopismach nieindeksowanych i czasopismach popularnonaukowych. Jest także autorem kilku patentów.

W zakresie zarządzania naukowego był doradcą w zakresie hodowli, akwakultury i rybołówstwa w Ministerstwie Gospodarki i Konkurencyjności Hiszpanii w latach 2009-2012; członek naukowego komitetu doradczego CReSA w okresie 2009-2013; Krajowy ekspert w zakresie Challenge 2 (biogospodarka) programu "Horyzont 2020" w latach 2013-2015; rzecznik ds. badań i rozpowszechniania w Zarządzie Hiszpańskiego Stowarzyszenia Specjalistów Medycyny Bydła (ANEMBE) i przewodniczący Komitetu Naukowego w latach 2008-2016. Jest członkiem CODEMVET (Komitetu ds. Leków Weterynaryjnych).

zaktualizowane CV 27-paź-2016

Artykuły