Mariana Kikuti

Mariana Kikuti
7jesusescobarc96Yasmanrgezborisenkoirina1Johan Brandt  lunita

University of Minnesota. USA

Mariana ukończyła studia weterynaryjne na Uniwersytecie Federalnym w Paraná w Brazylii w 2010 r. Następnie była stypendystką programu Veterinary Medicine Residency w Zoonoses and Public Health na Universidade Estadual Paulista Julio de Mesquita Filho, również w Brazylii, gdzie prowadziła badania oraz diagnostykę laboratoryjną chorób odzwierzęcych, takich jak wścieklizna, leptospiroza, leiszmanioza, toksoplazmoza, choroba Chagasa i bruceloza u zwierząt.

W 2014 r. uzyskała tytuł magistra w dziedzinie epidemiologii w Instituto de Saúde Coletiva na Uniwersytecie Federalnym Bahii w Brazylii, a następnie doktorat w tej samej instytucji w 2018 r. Rozprawa jej skupiła się na przestrzennym rozkładzie występowania dengi w miejskich slumsach, w którym modelowała ryzyko dengi zgodnie ze społecznymi uwarunkowaniami zdrowia, stosując modele Poissona logarytmiczno-normalne i warunkowe auto-regresyjne (CAR) za pomocą Maptools i pakietów INLA. Ma również doświadczenie w mapowaniu chorób za pomocą narzędzi takich jak Quantum GIS i ArcGIS. Jej praca podczas doktoratu obejmowała badania epidemiologiczne nowych chorób arbowirusowych i ocenę laboratoryjnych testów diagnostycznych.

Obecnie pracuje w University of Minnesota nad analizą sekwencji PRRSv z bazy danych monitorowania PRRSv Morrison Swine Health Monitoring. Koncentruje się na wykrywaniu potencjalnych nowych szczepów PRRSv w USA.

zaktualizowane CV 09-sty-2019

Artykuły