Marianne Overgaard Hesselager

Marianne Overgaard Hesselager
3benedettamnsebastian.mon_1 M.Viscarelli

Aarhus University. Dania

Marianne O. Hesselager uzyskała swój stopień PhD w Department of Molecular Biology and Genetics/Department of Animal Science, Aarhus University, w Danii w 2015r. (“The impact of alpha1-2fucosyltransferase 1 (FUT1) on pig gut health”).

Pracuje z proteomiką, ale jej główne zainteresowania dotyczą naturalnej zmienności genetycznej i jej wpływu na ekspresję cząsteczek cukru w jelitach świń, a także mutacje wpływają na skład mikroflory jelitowej oraz na podatność na infekcje przewodu pokarmowego u prosiąt. Marianne spędziła część swego doktorat na Macquarie University, Sydney, Australia, gdzie została przeszkolony w zakresie charakterystyki i analizy glikanów, które są bardzo ważne dla kolonizacji bakteryjnej.  Interesuje się także mikroflorą jelitową, sposobami jej kontrolowania i wykorzystaniem tej molekularnej wiedzy do poprawy zdrowia świń.

Obecnie kontynuuje badania nad mikroflorą jako post-doc w Aarhus University.

zaktualizowane CV 04-lip-2016

Artykuły

Łańcuch zdarzeń pokazujący wpływ mutacji w genie FUT1 na zmiany zachodzące w cząsteczce cukru oraz zmodyfikowanie kolonizacji jelit i wrażliwości na zakażenie.

Selekcja genetyczna może wpływać na skład flory bakteryjnej jelit oraz na wrażliwość na zakażenie.

22-lip-2016 (1 lat 11 miesięcy 27 dni temu)

Selekcja genetyczna stanowi potężne narzędzie mogące prowadzić do poprawy i utrzymania wysokiego statusu zdrowotnego jelit u świń, a w przyszłości może stać się alternatywą dla obecnie stosowanych w nadmiarze antybiotyków.

Selekcja genetyczna może wpływać na skład flory bakteryjnej jelit.