Paul Spillane

Paul Spillane
9gcaceres M.Viscarelli59432606melano2005giri.dharan517

Agrihealth Veterinary Consultants. Irlandia

Paul Spillane ukończył weterynarię na University College Dublin w 1987 r. Pracował w praktyce weterynaryjnej zajmującej sie zwierzętami towarzyszącymi, a także mieszanej w U.K. od 1987 do 1996. Od roku 1996, pracował w Pig Veterinary Consultant w Irlandii. Otrzymał Certificate in Pig Medicine z ramienia Royal College of Veterinary Surgeons w 1999 r, po zdaniu egzaminu, na który zkładało się między innymi przygotowywanie opracowań przypadków klinicznych, a także egzamin pisemny i ustny.

W roku 2001 Paul dołączył do Agrihealth Veterinary Consultants, praktyki weterynaryjnej z dwoma lekarzami zajmującymi się trzodą i dwoma, którzy zajmują się drobiem. Świadczą oni usługi na terenie Irlandii. Paul interesuje się szczególnie patologią świń i monitoringiem stanu zdrowia poprzez regularne badania świń w rzeźni. Agrihealth Veterinary Consultants opracowało AIMS (Agrihealth Inspection and Monitoring Service), co ułatwia porównywanie zdrowia świń w poszczególnych stadach i całościowo w Irlandii.

Zespół obecnie koncentruje się na rozwoju systemów do monitorowania zużycia antybiotyków w gospodarstwach  swoich klientów, w celu promowania odpowiedzialnego, racjonalnego stosowania antybiotyków oraz ograniczenia stosowania antybiotyków wraz z upływem czasu. Paul miał okazję wygłaszać prezentacje na konferencjach krajowych i międzynarodowych i opublikował wiele prac.

zaktualizowane CV 13-gru-2016

Artykuły

Zapalenie osiedzia stwierdzone w badaniu poubojowym

Zmiany w płucach w badaniu poubojowym u świń odsadzanych w różnej wadze

26-gru-2016 (1 lat 6 miesięcy 27 dni temu)

Występowanie zmian związanych z zakażeniem Mycoplasma hyopneumoniae i zmian zapalnych osierdzia było istonie wyższe u świń odsadzanych w niższej wadze niż u świń odsadzanych jako cięższe, mimo iż ich odchów odbywał się w lepszych warunkach niż świń cięższych.

Zmiany w płucach w badaniu poubojowym u świń odsadzanych w różnej wadz