Paul Spillane

Paul Spillane
4mcrisol59432606gcaceresraulrubiogonzal

Agrihealth Veterinary Consultants. Irlandia

Paul Spillane ukończył weterynarię na University College Dublin w 1987 r. Pracował w praktyce weterynaryjnej zajmującej sie zwierzętami towarzyszącymi, a także mieszanej w U.K. od 1987 do 1996. Od roku 1996, pracował w Pig Veterinary Consultant w Irlandii. Otrzymał Certificate in Pig Medicine z ramienia Royal College of Veterinary Surgeons w 1999 r, po zdaniu egzaminu, na który zkładało się między innymi przygotowywanie opracowań przypadków klinicznych, a także egzamin pisemny i ustny.

W roku 2001 Paul dołączył do Agrihealth Veterinary Consultants, praktyki weterynaryjnej z dwoma lekarzami zajmującymi się trzodą i dwoma, którzy zajmują się drobiem. Świadczą oni usługi na terenie Irlandii. Paul interesuje się szczególnie patologią świń i monitoringiem stanu zdrowia poprzez regularne badania świń w rzeźni. Agrihealth Veterinary Consultants opracowało AIMS (Agrihealth Inspection and Monitoring Service), co ułatwia porównywanie zdrowia świń w poszczególnych stadach i całościowo w Irlandii.

Zespół obecnie koncentruje się na rozwoju systemów do monitorowania zużycia antybiotyków w gospodarstwach  swoich klientów, w celu promowania odpowiedzialnego, racjonalnego stosowania antybiotyków oraz ograniczenia stosowania antybiotyków wraz z upływem czasu. Paul miał okazję wygłaszać prezentacje na konferencjach krajowych i międzynarodowych i opublikował wiele prac.

zaktualizowane CV 13-gru-2016

Artykuły