Sergio López Soria

Sergio López Soria
18Jose Gregorio猪场托管Mariamolasfajulkellygues73andreu083

Centre de Recerca en Sanitat Animal (CReSA). Hiszpania

Sergio López Soria urodził się w Esplugues de Llobregat (Barcelona) w 1977 roku i uzyskał tytuł lekarza weterynarii w Veterinary Medicine Faculty, Autonomous University of Barcelona (UAB) w 2001 roku. W 2010 roku uzyskał dyplom European College of Porcine Health Management. Swoją karierę naukową rozpoczął w 2002 roku w Animal Health Department, UAB, badając epidemiologiczne aspekty cirkowirusa świń typ 2 (PCV2). Od 2003 roku pracuje w Centre de Recerca de Sanitat Animal (CReSA), gdzie dotychczas uczestniczył w realizacji ponad 100 eksperymentów z wykorzystaniem różnych produktów leczniczych i szczepionek dla zwierząt. Uczestniczył również w realizacji 10 krajowych i 3 międzynarodowych projektów europejskich dotyczących zdrowia zwierząt.

Wynikiem jego badań jest autorstwo 20 artykułów naukowych w czasopismach międzynarodowych (11 z nich dotyczących PCV2), oraz 49 doniesień kongresowych.

zaktualizowane CV 14-maj-2013

Artykuły

Aktualne informacje na temat chorób związanych z PCV2: objawy kliniczne, rozpoznawanie i zwalczanie.

02-sty-2013 (6 lat 21 dni temu)

Cirkowirus świń typ 2 (PCV2) jest czynnikiem etiologicznym szeregu zaburzeń stanu zdrowia ogólnie zwanych chorobami związanymi z PCV2 (PCVD): wielonarządową, płuc, jelit i ukladu rozrodczego. Zakażenia PCV2 może przebiegać również subklinicznie a także może być on stwierdzany w przebiegu zespołu skórno-nerkowego świń.

Aktualne informacje na temat chorób związanych z PCV2