Timm C. Harder

Timm C. Harder
6heinrich.NiggemstrutzbergD-r Zdravkova5565639034dulcednsotim

Institute of Diagnostic Virology. Niemcy

Timm C. Harder w 1989 roku ukończył studia weterynaryjne na Hannover Veterinary School, w Niemczech. Ponadto w 1990 roku rozpoczął w Hanowerze doktorat pracując nad morbili- i herpeswirusami u ssaków.

Pracując nad tym samym tematem w Department of Virology, Medical Faculty, Erasmus University Rotterdam, Holandia, ukończył doktorat w 1996 roku. Następnie pracował jako naukowiec zajmując się diagnostyką molekularną chorób zakaźnych w  Institute of Medical Microbiology and Virology, Christian-Albrechts University Clinics, Kiel,w Niemczech, gdzie w 2010 uzyskał habilitację.

Od 2005 roku kieruje German National Reference Laboratory for Avian Influenza at the Friedrich-Loeffler-Institute (FLI, Federal Institute for Animal Health), Isle of Riems, Niemcy. Laboratorium jest aktywnym członkiem międzynarodowej sieci OIE i FAO jeśli chodzi o diagnostykę ptasiej grypy..

Aktywność naukowa prof. Hardera skupia się na opracowywaniu i udoskanalaniu metod diagnostycznych, epidemiologii molekularnej i patogenezie infekcji wirusem grypy, w szczególności u ptaków i świń.

zaktualizowane CV 14-gru-2016

Artykuły