Uladzimir Karniychuk

Uladzimir Karniychuk
3rct1608Hubertserekbernalo

McMaster University. Kanada

Uładzimir Karniychuk urodził się w Shklov, na Białorusi, w dniu 17 września 1981 roku. W 1999 roku rozpoczął studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, Państwowej Akademii Witebsku Medycyny Weterynaryjnej na Białorusi. W 2005 roku uzyskał dyplom lekarza weterynarii z wyróżnieniem.

W listopadzie 2005 roku rozpoczął podyplomowe studia w Instytucie Badań Naukowych Medycyny Weterynaryjnej Doświadczalnej n. S.N. Wyshelessky Narodowej Akademii Nauk Białorusi, ze specjalnością w wirusologii i epidemiologii weterynaryjnej.

W maju i sierpniu 2007 r. i od lutego do maja 2008 roku odbył dwie wizyty w Laboratorium Wirusologii, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet w Gandawie, w Belgii, aby wykonać projekt INTAS Young Scientist Fellowship «znaczenie wirusa zespołu rozrodczo- oddechowego świń (PRRSV) jako przyczyna niepowodzenia reprodukcyjnego loch na Białorusi i strategia zapobiegania».

W maju 2008 roku dołączył do Laboratorium Wirusologicznego, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet w Gandawie, gdzie rozpoczął swoje (PhD) badania doktorskie na temat PRRSV u świń.

Jego badania były finansowane przez «Specjalny Fundusz Badawczy» (BOF) Uniwersytetu w Gandawie. Obecnie jest on adiunktem w Zakładzie Patologii i Medycyny Molekularnej Uniwersytetu McMaster w Kanadzie i jego projekt skupia się na patogenezie i profilaktyce HIV-1.

zaktualizowane CV 23-cze-2014

Artykuły