Czytaj ten artykuł w:

Mieszanie prosiąt po odsadzeniui wpływa na gryzienie ogonów

Wzajemne oddziaływanie w obrębie gup wywarły znaczący wpływ na uszkodzenia ogona pod koniec tuczu.

środa 14 czerwiec 2017 (11 miesięcy 8 dni temu)

Celem pracy było zbadanie zjawiska gryzienia ogonów wśród prosiąt z tego samego miotu w porównaniu do prosiąt pochodzących z różnych miotów. Zwierzęta podzielono na dwie grupy "razem z miotem" (LW, n = 240) i "mioty mieszane" (ML, n = 238). Ogony każdego zwierzęcia były oceniane pod kątem uszkodzeń raz w tygodniu zgodnie z czteropunktową oceną (0 = brak uszkodzenia / pierwotna długość do 3 = ciężkie uszkodzenie / całkowita strata).

Wpływ tygodnia po odsadzeniu miało znaczący wpływ na zmiany ogonowe (p <0,001). Gryzienie ogonów rozpoczęło się w drugim tygodniu po odsaadzeniu, z rosnącym nasileniem w czasie. Pierwsze ubytki ogona obserwowano w czwartym tygodniu po odsadzeniu. Rodzaj grupy wywarł znaczący wpływ na uszkodzenia ogona (p <0,001).

The effect of mixing piglets after weaning on the occurrence of tail-biting during rearing By Christina Veit, Kathrin Büttner, Imke Traulsen, Marvin Gertz, Mario Hasler, Onno Burfeind, Elisabeth grosse Beilage, Joachim Krieter, 2017. Livestock Science 201: 70–73.

Streszczenia

Koszty PRRS na poziomie fermy28-cze-2017 10 miesięcy 24 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags