Czytaj ten artykuł w:

Opracowanie szybkiego, łatwego i specyficznego testu Real-time PCR do wykrywania wirusa choroby Aujeszkyego

Naukowcy opracowali jednoprobówkowy, szybki rtPCR, który jest w stanie wykryć nawet 10 kopii DNA glikoproteiny B ( gB) PRV w całkowitej objętości reakji 20-µL.

środa 13 wrzesień 2017 (10 miesięcy 7 dni temu)

Pomimo skutecznego wyeliminowania wirusa choroby Aujeszkyego (pseudorabies -PRV) z komercyjnego chowu trzody chlewnej w Stanach Zjednoczonych w 2004 r., w niektórych regionach znacznej wielkości populacje dzikich świń stanowią rezerwuary tego wirusa. Biorąc pod uwagę zagrożenie przywrócenia wirusa do stad komercyjnych, potrzebny jest szybki, niezawodny i łatwy do przeprowadzenia test do wykrywania PRV. Chociaż istnieje w tym celu real-time PCR (rtPCR), udoskonalenia technologii rtPCR i lepsze zrozumienie różnorodności szczepów PRV na całym świecie wymagają stosowania łatwiejszego w wykonaniu, bardziej opłacalnego i bardziej specyficznego.

Opracowaliśmy "jednoprobówkowy", szybki rtPCR zdolny do wykrywania 10 kopii DNA glikoproteiny B (gB) PRV na całkowitą objętość 20 μl. W teście nie stwierdzono fałszywie pozytywnych wyników w próbkach, które są ujemne pod kątem obecności wirusa. Test był ujemny dla genetycznie podobnych herpeswirusów i innych świńskich wirusów. Nasz test jest bardzo specyficzny i swoisty, który jest również bardzo powtarzalny i odtwarzalny.

Test jest użytecznym narzędziem do wczesnego wykrywania PRV u świń w przypadku podejrzenia intruduckji lub wybuchu choroby.

Sayler KA, Bigelow T, Koster LG, Swenson S, Bounds C, Hernández F, Wisely SM. Development of a rapid, simple, and specific real-time PCR assay for detection of pseudorabies viral DNA in domestic swine herds. J Vet Diagn Invest. 2017 May 1:1040638717706593. doi: 10.1177/1040638717706593.

Streszczenia

Ochrona płodów przed zakażeniem PRRSV03-sty-2018 6 miesięcy 17 dni temu
Koszty PRRS na poziomie fermy28-cze-2017 1 lat 22 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags