Czytaj ten artykuł w:

Bayer i Monsanto stworzą światowego lidera w dziedzinie rolnictwa

Realizacja wspólnej wizji zintegrowanej oferty produktów rolnych zapewni ulepszone rozwiązania dla plantatorów.

piątek 16 wrzesień 2016 (3 lat 4 dni temu)
polubienia

bayer.gifW dniu dzisiejszym firma Bayer i Monsanto ogłosiły, że podpisały ostateczne porozumienie w sprawie fuzji, dzięki której Bayer zakupi Monsanato w cenie 128 USD za jedną akcję jedynie w powiązaniu z negocjowaną transakcją. Rada Dyrektorów Monsanto, Zarząd Bayer i Rada Nadzorcza Bayer jednogłośnie zatwierdziły porozumienie. Na podstawie cen akcji Monsanto w dniu 9 maja 2016 roku, dzień przed pierwszym pisemnym wnioskiem Bayera do Monsanto, oferta stanowi marżę w wysokości 44 procent tej ceny.


"Mamy przyjemność ogłosić połączenie naszych dwóch wielkich organizacji. Stanowi to poważny krok naprzód dla naszego biznesu Crop Science i umacnia pozycję lidera Bayera w globalnych innowacjachw sektorze Life Science, oferując znaczną wartość dla akcjonariuszy, klientów, pracowników i społeczeństwa " powiedział Werner Baumann, CEO firmy Bayer AG.

" Dzisiejszy komunikat jest poświadczeniem wszystkich naszych osiągnięć oraz wartości, jaką stworzyliśmy dla naszych akcjonariuszy w Monsanto. Wierzymy, że połaczenie z Bayer'em reprezentuje najbardziej atrakcyjną wartość dla naszych Akcjonariuszy, bez wątpienia ze względu na gotówkowy charakter transakcji", powiedział Hugh Grant, prezes i dyrektor generalny firmy Monsanto.

2016-0203-1.jpg

Udoskonalone rozwiązania dla producentów

Ta transakcja łączy dwie różne, ale bardzo komplementarne firmy. Połączone firmy będą korzystać z kierownictwa Monsanto w zakresie Seeds & Traits i Climate Corporation wraz z szeroką linię produktów firmy Bayer Crop Protection we wszystkich kluczowych regionach. W rezultacie rolnicy skorzystają z szerokiego zestawu rozwiązań, co ma sprostać ich obecnym i przyszłym, potrzebom, w tym ulepszonymi rozwiązaniami w zakresie nasion, rolnictwa cyfrowego i ochrony roślin.

Połączeniu ulegnie również potencjał innowacyjności obydwu wiodących spółek i platformy technologii badawczo-rozwojowych, których roczny budżet pro forma wynosi w przybliżeniu 2,5 mld €. W średnim i długim okresie połączone spółki będą w stanie przyspieszyć innowacje, co zapewni ich klientom udoskonalone rozwiązania i zoptymalizowaną paletę produktów w oparciu o wnioski z analiz agronomicznych, wsparte przez zastosowanie cyfrowego rolnictwa.

Liam Condon, członek zarządu Bayer AG i dyrektor działu Crop Science powiedział: "Rolnictwo jest źródłem jednego z największych wyzwań naszych czasów: jak w sposób bezpieczny dla środowiska wykarmić dodatkowe 3 miliardy ludzi, którzy do 2050 roku pojawią się na świecie. Obydwie spółki wierzą, że to wyzwanie wymaga nowego podejścia, systematycznie łączącego wiedzę w dziedzinie nasion, cech genetycznych i środków ochrony roślin (także biologicznych), z głębokim zaangażowaniem w innowacje i zrównoważone praktyki rolnicze".

"Wkraczamy w nową erę rolnictwa – która niesie za sobą wielkie wyzwania, domagające się nowych, zrównoważonych rozwiązań i technologii, umożliwiających rolnikom zwiększenie produkcji przy ograniczeniu nakładów. Temu właśnie ma służyć połączenie ze spółką Bayer – zapewnieniu platformy innowacji, która powiąże asortyment produktów ochrony roślin Bayer z naszej światowej klasy nasionami i cechami genetycznymi oraz narzędziami z dziedziny cyfrowego rolnictwa, by pomóc plantatorom w przezwyciężeniu przeszkód w przyszłości. Wspólnie Monsanto i Bayer będą czerpać ze swojej dumnej tradycji i godnej szacunku historii innowacji w rolnictwie, zapewniając rolnikom jeszcze bardziej wszechstronną i bogatą paletę rozwiązań" podkreślił Grant.

15 września 2016 - Bayer

Wiadomości biznesowe

Narodowy Dzień Świni 08-lut-2018 1 lat 7 miesięcy 12 dni temu

Wiadomości od Ekonomia

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags