Czytaj ten artykuł w:

Bayer i Monsanto stworzą światowego lidera w dziedzinie rolnictwa

Realizacja wspólnej wizji zintegrowanej oferty produktów rolnych zapewni ulepszone rozwiązania dla plantatorów.

piątek 16 wrzesień 2016 (1 lat 10 miesięcy 30 dni temu)
polub

bayer.gifW dniu dzisiejszym firma Bayer i Monsanto ogłosiły, że podpisały ostateczne porozumienie w sprawie fuzji, dzięki której Bayer zakupi Monsanato w cenie 128 USD za jedną akcję jedynie w powiązaniu z negocjowaną transakcją. Rada Dyrektorów Monsanto, Zarząd Bayer i Rada Nadzorcza Bayer jednogłośnie zatwierdziły porozumienie. Na podstawie cen akcji Monsanto w dniu 9 maja 2016 roku, dzień przed pierwszym pisemnym wnioskiem Bayera do Monsanto, oferta stanowi marżę w wysokości 44 procent tej ceny.


"Mamy przyjemność ogłosić połączenie naszych dwóch wielkich organizacji. Stanowi to poważny krok naprzód dla naszego biznesu Crop Science i umacnia pozycję lidera Bayera w globalnych innowacjachw sektorze Life Science, oferując znaczną wartość dla akcjonariuszy, klientów, pracowników i społeczeństwa " powiedział Werner Baumann, CEO firmy Bayer AG.

" Dzisiejszy komunikat jest poświadczeniem wszystkich naszych osiągnięć oraz wartości, jaką stworzyliśmy dla naszych akcjonariuszy w Monsanto. Wierzymy, że połaczenie z Bayer'em reprezentuje najbardziej atrakcyjną wartość dla naszych Akcjonariuszy, bez wątpienia ze względu na gotówkowy charakter transakcji", powiedział Hugh Grant, prezes i dyrektor generalny firmy Monsanto.

2016-0203-1.jpg

Udoskonalone rozwiązania dla producentów

Ta transakcja łączy dwie różne, ale bardzo komplementarne firmy. Połączone firmy będą korzystać z kierownictwa Monsanto w zakresie Seeds & Traits i Climate Corporation wraz z szeroką linię produktów firmy Bayer Crop Protection we wszystkich kluczowych regionach. W rezultacie rolnicy skorzystają z szerokiego zestawu rozwiązań, co ma sprostać ich obecnym i przyszłym, potrzebom, w tym ulepszonymi rozwiązaniami w zakresie nasion, rolnictwa cyfrowego i ochrony roślin.

Połączeniu ulegnie również potencjał innowacyjności obydwu wiodących spółek i platformy technologii badawczo-rozwojowych, których roczny budżet pro forma wynosi w przybliżeniu 2,5 mld €. W średnim i długim okresie połączone spółki będą w stanie przyspieszyć innowacje, co zapewni ich klientom udoskonalone rozwiązania i zoptymalizowaną paletę produktów w oparciu o wnioski z analiz agronomicznych, wsparte przez zastosowanie cyfrowego rolnictwa.

Liam Condon, członek zarządu Bayer AG i dyrektor działu Crop Science powiedział: "Rolnictwo jest źródłem jednego z największych wyzwań naszych czasów: jak w sposób bezpieczny dla środowiska wykarmić dodatkowe 3 miliardy ludzi, którzy do 2050 roku pojawią się na świecie. Obydwie spółki wierzą, że to wyzwanie wymaga nowego podejścia, systematycznie łączącego wiedzę w dziedzinie nasion, cech genetycznych i środków ochrony roślin (także biologicznych), z głębokim zaangażowaniem w innowacje i zrównoważone praktyki rolnicze".

"Wkraczamy w nową erę rolnictwa – która niesie za sobą wielkie wyzwania, domagające się nowych, zrównoważonych rozwiązań i technologii, umożliwiających rolnikom zwiększenie produkcji przy ograniczeniu nakładów. Temu właśnie ma służyć połączenie ze spółką Bayer – zapewnieniu platformy innowacji, która powiąże asortyment produktów ochrony roślin Bayer z naszej światowej klasy nasionami i cechami genetycznymi oraz narzędziami z dziedziny cyfrowego rolnictwa, by pomóc plantatorom w przezwyciężeniu przeszkód w przyszłości. Wspólnie Monsanto i Bayer będą czerpać ze swojej dumnej tradycji i godnej szacunku historii innowacji w rolnictwie, zapewniając rolnikom jeszcze bardziej wszechstronną i bogatą paletę rozwiązań" podkreślił Grant.

15 września 2016 - Bayer

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags