Czytaj ten artykuł w:

Na Międzynarodowym Kongresie PRRS zaprezentowano nowe idee kontroli choroby

Na Międzynarodowym Kongresie Zespołu Rozrodczo- Oddechowego Świń 2015, który odbył się w Belgii, przedstawiono postępy w zrozumieniu tej jednej z najważniejszych chorób wystepujących u świń, a także nowe możliwości kontroli.

czwartek 11 czerwiec 2015 (4 lat 5 miesięcy 28 dni temu)
polubienia

boehringer_ingelheim.gifNa Międzynarodowym Kongresie Zespołu Rozrodczo- Oddechowego Świń 2015, który odbył się w Belgii, przedstawiono postępy w zrozumieniu tej jednej z najważniejszych chorób wystepujących u świń, a także nowe możliwości kontroli.

Kongres IPRRS jest wiodącym na świecie forum, gdzie naukowcy i lekarze weterynarii mogą się spotkać aby omówić najnowsze poglądy na zwalczanie PRRS

W czerwcu tego roku IPRRS został odbył się po raz pierwszy w Europie, w Ghent, na terenie Belgii. Poza kongresem w 2013 roku, który odbył się w Azji, każda poprzednia edycja miała miejsce w Ameryce Północnej.

Jako sponsor spotkania w Ghent, Boehringer Ingelheim Animal Health zaprezentował nową stronę internetową poświęconą wyłącznie tematyce PRRS. Strona www.prrs.com została stworzona przez firmę jako źródło i punkt odniesienia dla wszystkich zaangażowanych w zwalczanie choroby, na całym świecie. Strona zawiera najnowsze informacje, naukowe streszczenia, porady techniczne i materiały szkoleniowe związane z PRRS.

Ponadto na stoisku Boehringer Ingelheim zorganizowano nieformalne sesje, gdzie odwiedzający mogli porozmawiać z ekspertami, jak w praktyce kontrolować PRRS w stadach świń.

W piątek, 5 czerwca, jako podsumowanie kongresu zorganizowano specjalne seminarium pod tytułem “Kontrola PRRS: Wykorzystanie nauki w praktyce terenowej, 20 lat doświadczeń”.

Boehringer_5step.jpg

Prof. Bob Morrison z University of Minnesota omówił systematycznie zbierane dane na temat występowania PRRS w Stanach Zjednoczonych. Amerykański lekarz weterynarii, dr Gordon Spronk omówił kontrolę PRRS z praktycznego punktu widzenia, z kolei prezentacja dr PH Rathkjena była skupiona na 5-Stopniowym Procesie opracowanym przez Boehringer Ingelheim, stworzonym dla swoich klientów. Ma on pomagać wdrażać strategie kontroli choroby, włączając w to wybranie odpowiedniego czasu szczepienia stada. Seminarium umiejętnie poprowadził dr Tom Wetzell.

Po ponad 20 latach walki z PRRS, eksperci Boehringer Ingelheim głęboko wierzą, że efektywna kontrola PRRS wymaga całościowego podejścia do zarządzania odpornością stada, w którym to szczepienia na poziomie stada są stosowane zarówno u loch, jak i u prosiąt. Ale efektywna kontrola PRRS wymaga czegość więcej, niż samych szczepień. W praktyce oznacza to posiadanie kompleksowej wiedzy pozwalającej zrozumieć charakter choroby i zagrożenia dla produkcji trzody, zastosowanie różnorakich metod i systematycznego podejścia do zarządzania.

Szczegóły 5-Stopniowego Procesu są dostępne na stronie http://www.prrs.com/en/prrs-control/5-step-process. W skrócie tych 5 podstawowych kroków to: (1) Wyznaczenie pożądanych celów (2) Określenie obecnego statusu PRRS (3) Zrozumienie istniejących ograniczeń (4) Opracowanie możliwości rozwiązań (5) Wdrożenie i monitorowanie wybranych rozwiązań

Siłą napędową Kongresu IPRRS i seminarium podsumowującym jest ciągłe uznawanie PRRS za znaczącą chorobę. Występuje na fermach komercyjnych na całym świecie, zwiększa znacznie koszty produkcji, powodując choroby układu oddechowego u warchlaków i tuczników, a także problemy reprodukcyjne w stadach loch, co przekłada się na mniejszą liczebność pozyskiwanych prosiąt. Według szacunków wykonanych przez Boehringer Ingelheim Animal Health przedstawionych niedawno na europejskim sympozjum PRRSpective, w samej Europie uważa się, że koszta choroby przekraczają 1,5 miliarda euro rocznie.

11 czerwca, 2015 - Boehringer

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags