Czytaj ten artykuł w:

ASF w Chinach: plan ponownego uruchomienia produkcji trzody chlewnej

Ministerstwo Rolnictwa Chin opublikowało oświadczenie zapowiadające środki „stabilizacji” produkcji trzody chlewnej.

wtorek 7 maj 2019 (2 miesięcy 17 dni temu)
polubienia

Ministerstwo Rolnictwa Chin opublikowało oświadczenie pod tytułem „Opinie w celu ustabilizowania produkcji trzody chlewnej i zapewnienia dostaw rynkowych”, w którym ogłasza szereg środków mających na celu powstrzymanie spadku produkcji trzody chlewnej. Celem jest także zachęcanie do koncentracji sektora, rezygnując z modelu małego gospodarstwa, aby przejść do modelu dużego gospodarstwa z nowoczesnymi środkami bezpieczeństwa biologicznego.

W oświadczeniu zapowiedziano pewne środki mające na celu „stabilizację” produkcji, bardziej realistyczną politykę dotyczącą rekompensat za ubój świń, pomoc dla dużych gospodarstw w celu ich ponownego obsadzenia świniami, dotacje na wyposażenie gospodarstw w systemy do dezynfekcji pojazdów, oraz ulepszenie sprzętu w dużych gospodarstwach, w szczególności urządzeń do przetwarzania odpadów, jak również innych rodzajów wsparcia finansowego, aby małe gospodarstwa zwiększyły swoje rozmiary w celu skoncentrowania produkcji. Oczekuje się również poprawy wydajności hodowlanej, zarówno w odniesieniu do liczby prosiąt na lochę (które w Chinach są poniżej głównych krajów produkujących w Europie lub Ameryce), jak i ich przeżywalności.

Oczekuje się również poprawy monitorowania danych dotyczących produkcji, w tym danych dotyczących uboju, cen, hodowli i produkcji, a także poprawy przepisów dotyczących kwarantanny w celu zapewnienia dostaw prosiąt do regionów produkcyjnych.

czwartek, 4 kwietnia 2019/ Foreign News-Ministry of Agriculture, Fisheries and Food/ Chiny.
https://www.mapa.gob.es

pokrewne artykuły

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

19-lip-201912-lip-201905-lip-201928-cze-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie