Czytaj ten artykuł w:

EU: Komisja zwiększa krajowe wsparcie dla rolników

Pułap krajowej pomocy dla rolników znacznie wzrośnie, umożliwiając większą elastyczność i wydajność, szczególnie w czasach kryzysu i sytuacji wymagających szybkiej reakcji ze strony władz publicznych.

środa 27 luty 2019 (9 miesięcy 12 dni temu)
polubienia

Komisja przyjęła zmienione przepisy dotyczące pomocy państwa w sektorze rolnym (tzw. Pomoc de minimis), zwiększając maksymalną kwotę, jaką władze krajowe mogą wykorzystać na wsparcie rolników bez potrzeby uprzedniego zatwierdzania przez Komisję. Decyzja ta pozwoli krajom UE na zwiększenie wsparcia dla rolników bez zakłócania rynku, przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia administracyjnego dla organów krajowych.


Maksymalna kwota pomocy, jaką można rozdzielić na gospodarstwo w ciągu trzech lat, wzrośnie z 15 000 EUR do 20 000 EUR. Aby uniknąć potencjalnego zakłócenia konkurencji, każde państwo UE ma maksymalną kwotę krajową, której nie może przekroczyć. Każdy krajowy pułap zostanie ustalony na 1,25% rocznej produkcji rolnej kraju w tym samym okresie trzyletnim (wzrost z 1% w obecnych zasadach). Jest to wzrost krajowego pułapu o 25%.

Jeżeli kraj nie wydaje więcej niż 50% całkowitej puli krajowej na jeden konkretny sektor rolnictwa, może jeszcze bardziej zwiększyć pomoc de minimis na gospodarstwo do 25 000 EUR, a maksymalną krajową do 1,5% rocznej produkcji. Oznacza to wzrost o 66% w stosunku do pułapu przypadającego na jednego rolnika i 50-procentowy wzrost pułapu krajowego.

W przypadku krajów, które decydują się na ten najwyższy pułap, nowe zasady wymagają utworzenia obowiązkowych centralnych rejestrów na poziomie krajowym. Umożliwi to śledzenie przyznanej pomocy, aby uprościć i poprawić dostarczanie i monitorowanie tak zwanej pomocy de minimis. Kilka państw członkowskich prowadzi już takie rejestry, które pozwolą im na natychmiastowe zastosowanie wyższych pułapów.

Zwiększone pułapy obowiązują od 14 marca i mogą obowiązywać z mocą wsteczną w odniesieniu do pomocy spełniającej wszystkie warunki.

piątek 22 luty, 2019/ EC/ UE.
http://europa.eu/rapid

Wiadomości

Potwierdzono eradykację ASF w Czechach28-lut-2019 9 miesięcy 11 dni temu

Wiadomości od Ekonomia

Produkcja świń w Rosji w 2018 roku01-mar-2019 9 miesięcy 8 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

06-gru-201929-lis-201922-lis-201915-lis-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie